Pomimo stałych doniesień o niskiej oglądalności w telewizji ABC, Agenci T.A.R.C.Z.Y. są jednym z najpopularniejszych seriali pod względem oglądalności online – znajdują się w topowych 0,03% seriali na świecie. Zainteresowanie jest nawet większe, niż Daredevilem.

 

Agenci T.A.R.C.Z.Y. są pierwszym serialem MCU. Pomimo olbrzymiego spadku oglądalności na żywo na kanale ABC w Stanach Zjednoczonych okazuje się, że Agenci świetnie radzą sobie w oglądalności internetowej. O takiej różnicy zainteresowanie wiedzieliśmy już wcześniej – właśnie dlatego ABC zmieniało czas emisji serialu na mniej korzystny (późniejsze godziny) i zmniejszało budżet produkcji. Piąty sezon nie powstałby bez rozkazu szefa Disneya, Boba Igera, który pomimo rzadkiego wtrącania się w sprawy swoich firm, kazał Agentów przedłużyć. Nie wiemy, czy taki sam powód towarzyszył przedłużeniu serialu na szósty sezon, który zostanie skrócony do 13 odcinków i zostanie wyemitowany latem, kiedy oglądalność telewizji jest najniższa.

 

Agenci według analiz pokonują nawet najsilniejsze propozycje Marvela na platformie Netflix, takie jak Daredevil czy Punisher. Są tym samym najpopularniejszym serialem Marvel TV. Dane o popularności pochodzą od analityków danych z firmy Parrot Analytics. Uwzględniają one wiele elementów oglądalności online, w tym światowy przesył plików, połączenia między użytkownikami i aktywność w mediach społecznościowych.

 

Okazuje się, że Agenci T.A.R.C.Z.Y. znajdują się w topowych 0,03% seriali na żądanie na świecie. Podobne wyniki osiągają takie seriale jak Zadzwoń do Saula, Zabójcze Umysły, czy Wikingowie. Popyt na Agentów jest większy niż na The Originals, Supergirl, Arrow czy Fear The Walking Dead.

 

Jest to bardzo ciekawa informacja, jako że Agenci często przedstawiani są jako mało popularny serial dla fanów MCU, głównie ze względu na ograniczenia ABC. Oznacza to, że format telewizyjny nie nadaje się dla takiego serialu, a właśnie oglądalność na żywo liczy się dla stacji. ABC nigdy nie podzieliło się jednak wynikami Agentów online.

 

Zważając na niewielkie korzyści, jakie przynoszą Agenci T.A.R.C.Z.Y. stacji ABC, najsensowniejszym krokiem wydaje się przeniesienie serialu na nową platformę Disney+. Być może właśnie dlatego serial dostanie szósty sezon w okresie, który nie przyniesie ABC zbyt wielkich zysków – Disney może planować przeniesienie serialu na swoją platformę, a nie chcą tworzyć wielkich przerw między sezonami. A zważając na dane od Parrot Analytics, przeniesienie Agentów z telewizji do Internetu dobrze zrobiłoby jednemu z najpopularniejszych seriali na świecie.

 

Źródło: Screen Rant