“Welcome to level 7” – ABC potwierdziło właśnie, że powstanie siódmy sezon Agentów T.A.R.C.Z.Y. pomimo tego, że nie wypuszczono jeszcze sezonu szóstego, a nawet nie skończono jego produkcji.

 

Agenci T.A.R.C.Z.Y. przy praktycznie każdym sezonie mieli problem z przedłużeniem serialu przez stacje ABC. Wiadomości o odnowieniu pojawiały się bardzo późno, a w najgorszych dla serialu momentach był krok od anulacji, gdyby nie interwencja Boba Igera, szefa Disneya.

 

Przyczyną tego jest niska oglądalność Agentów na żywo w telewizji ABC, a właśnie to liczy się dla stacji. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że pomimo tego serial jest bardzo popularny w Internecie, pokonując nawet najpopularniejsze produkcje, w tym Daredevila Netflixa. ABC jednak zdecydowało się zmniejszyć ilość odcinków 6. sezonu do 13 i przenieść premierę na lato, kiedy oglądalność w telewizji jest najniższa.

 

Teraz stacja ABC potwierdziła powstanie siódmego sezonu Agentów T.A.R.C.Z.Y., który prawdopodobnie też otrzyma 13 odcinków. Tak wczesne potwierdzenie może być zaskakujące, zważając na poprzednie decyzje o odnowieniach, które pojawiały się bardzo późno, po zakończeniu poprzednich sezonów. Tym razem przedłużenie Agentów  do 7. sezonu nastąpiło nawet przed końcem produkcji szóstego. Może to świadczyć o pewności ABC w stosunku do jakości 6. sezonu. Być może letnia emisja serialu, który osiąga znacznie lepsze wyniki w Internecie, może się stacji opłacać – Agenci mają też niewielki budżet.

 

Być może ABC zwyczajnie zauważyło potencjał Agentów w Internecie, a nie chcą zaniknąć przy nadchodzącej platformie Disney+. Umieszczenie tam wielu produkcji, w tym nowych, oryginalnych seriali Marvela, może jeszcze bardziej oddalić widzów od telewizji. ABC może chcieć walczyć właśnie o miejsce w oglądalności w Internecie po emisji na żywo na kanale.

 

W szóstym sezonie powraca ekipa znana z sezonu piątego, z wyjątkiem Clarka Gregga – nie wiadomo, czy odtwórca roli Phila Coulsona na dobre zakończył swoją historię w serialu, ale nie znalazł się w oficjalnej liście stałych aktorów 6. sezonu Agentów T.A.R.C.Z.Y.

 

Szósty sezon Agentów zadebiutuje w lipcu 2019 r. Jeśli siódmy sezon podąży tym samym tropem, to możemy spodziewać się jego premiery w lipcu 2020 r. W Polsce poprzednie sezony dostępne są na platformie Showmax i tam można spodziewać się premiery przyszłych odcinków.

 

Źródło: Deadline