Na Disney+ stworzony zostanie animowany serial “What If”, który opowiadać będzie alternatywne wersje historii z MCU.

Dużą popularnością wśród fanów cieszy się seria komiksów Marvela “What If” (“Co by było, gdyby”), przedstawiająca alternatywne wersje zakończeń kanonicznych komiksów. Sama seria nie należy do kanonu, więc twórcy mogą sobie pozwolić dosłownie na wszystko. Portal Slashfilm poinformował, że na Platformie Disney+ ma się pojawić animowany serial oparty na tym samym pomyśle, który parodiowałby uniwersum MCU, zamiast komiksowej Ziemi 616. Projekt ma nadzorować sam Kevin Feige, szef Marvel Studios. Jeden z odcinków ma odpowiadać na pytanie “Co by było, gdyby Loki znalazł młot Thora?”.

W 1977 roku powstał pierwszy komiks z serii “What If”, odpowiadający na pytanie co by było, gdyby Spider-Man dołączył do Fantastycznej Czwórki. Wydawnictwo miało inny pomysł na rozwój postaci Petera Parkera, dlatego umieszczono komiks poza kanonem. Idea ta została bardzo ciepło przyjęta wśród fanów i dlatego do dziś powstają coraz bardziej absurdalne, niekanoniczne komiksy, które czasem prowadzą inną, istniejącą historię w zupełnie inny sposób, począwszy od innego wyniku jednego z jej wydarzeń, a czasem odpowiadają np. na pytanie, co by było, gdyby jeden bohater przejął moce drugiego. Czasem jakiś bohater niespodziewanie ginie (np. Hulk zostaje zabity przez Wolverine’a), a czasem zmartwychwstaje (rodzice Petera Parkera). Czasem dochodzi do niespodziewanych walk (Spider-Man zostaje villainem), a czasem ktoś musi odnaleźć się w nowej sytuacji (Daredevil staje się agentem T.A.R.C.Z.Y.).

Platforma Disney+ potrzebuje na start bardzo dużo zawartości z powodu poważnej konkurencji na rynku. Wiadomo, że powstaną na niej seriale o Lokim, Visionie i Scarlet Witch oraz Falconie i Zimowym Żołnierzu. Według ostatnich doniesień Portalu Slashfilm do wyższej wymienionych produkcji ma dołączyć serial animowany “What If” pod nadzorem Kevina Feige’go. Szczegóły projektu nie są jeszcze znane.

Przypominamy, że to nie jedyna nadchodząca animacja Marvela. Marvel TV zapowiedział bowiem stworzenie kilku kreskówek dla dorosłych, opowiadających o członkach drużyny Offenders, w tym o Kaczorze Howardzie.

Scenariusze alternatywne można sobie tworzyć w nieskończoność – co by było, gdyby Kapitan Ameryka nie zostanie nigdy odnaleziony? Co, jeśli Loki i Ultron wygrają? Co, jeśli skutki Pstryknięcia nie zostaną odwrócone? W przypadku tego serialu problemy logistyczne w organizacji crossoverów produkcji Marvel Studios i Marvel TV przestają istnieć, więc… Co, jeśli Quake, Yo-Yo i Jessica Jones dołączą do Avengers?…

Podczas oczekiwania na serial polecamy obejrzeć fanowski kanał na YouTube “How It Should Have Ended”, parodiujący najpopularniejsze wytwory popkultury, w tym te Marvela.

Źródło: Slashfilm