Wieść o anulowaniu seriali Marvela i Netflixa z pewnością zaskoczyła wielu fanów. Nie każdy z nich cieszył się dużą popularnością, lecz nic nie wskazywało na tak drastyczny krok. Fani rozpoczęli spekulacje, czy istnieje szansa, że zobaczą swoich ulubionych bohaterów w innych miejscu. Nie dało się jednak przeprowadzić merytorycznej dyskusji na ten temat, gdyż szczegóły umowy pomiędzy Marvelem, a Netflixem znały tylko zainteresowane strony. Ostatnio jednak Serwis Variety rzucił nowe światło na tę sprawę, ujawniając ciekawy fakt.

 

Według raportu Variety w kontrakcie widnieje zapis, że Disneyowi wolno użyć marek Daredevila, Jessici Jones, Luke’a Cage’a, Iron Fista i Punishera dopiero 2 lata po ogłoszeniu anulacji seriali z ich udziałem. Oznacza to, że Matt Murdock, Luke Cage i Danny Rand będą mogli ponownie pojawić się najwcześniej w 2020 roku, natomiast Jessica Jones i Frank Castle – (najprawdopodobniej) najwcześniej w 2021 roku (anulacji seriali o dwóch ostatnich herosach jeszcze nie ogłoszono, lecz najprawdopodobniej to tylko kwestia czasu). Serial o Punisherze nie był częścią wyżej wspomnianej umowy, jednak istnieje prawdopodobieństwo, że jest on na takich samych warunkach.

 

Warto dodać, że wcale nie musimy zobaczyć członków Defenders od 2020/2021 w produkcjach filmowych. Marvel Studios już teraz ma prawną możliwość korzystania z bohaterów seriali Marvel TV, czyli Agentów T.A.R.C.Z.Y., Cloak and Dagger, Runaways czy Inhumans, jednak do tej pory nie zdecydowano się na to ani razu. W razie takiej okazji aktorzy z seriali Marvela i Netflixa mają jednak w kontrakcie zgodę na ewentualny występ w filmie Marvela.

 

Nie wiadomo, gdzie, kiedy, albo nawet czy Daredevil i spółka wrócą do MCU. Przy anulacjach Marvel zapewniał jednak, że postacie te powrócą. Najprawdopodobniejszy jest ich powrót w serialach na platformie Hulu, która ma zawierać produkcje dla dorosłych, w przeciwieństwie do Disney+. Disney rozszerzy działalność Hulu na resztę świata, kiedy otrzymają większość udziałów po zakończeniu przejęcia 21st Century Fox. Sensowne więc wydaje się kontynuowanie defendersowego zakątka MCU na Hulu w 2020/2021.

 

Źródło: Variety.