Jeph Loeb, producent seriali Marvel TV, potwierdził w wywiadzie, że Claire Temple nie pojawi się w drugim sezonie serialu Iron Fist.

 

Claire Temple, grana przez Rosario Dawson, była postacią łączącą Netflixowe seriale Marvela. W wywiadzie podczas San Diego Comic Con, Jeph Loeb potwierdził, że nie pojawi się w drugim sezonie Iron Fista, pomimo dużych relacji pomiędzy jej postacią a tytułowym Dannym Randem.

 

Oto jak wypowiedział się Loeb:

Claire tu nie będzie, ale nasza relacja z Rosario jest wspaniała i uwielbiamy ją, a ona uwielbia nas i – kiedy fabuła pokieruje się w tym kierunku, a ona będzie dostępna – pójdziemy tą drogą. Wierzcie mi, nie było showrunnera, który by nie przyszedł i zapytał “To co robimy z Rosario?”. A my odpowiadamy “Cóż, opowiedzmy historię i to rozgryziemy”.

Wiesz, zabawne w tym wszystkim jest to, że teraz Simone [Missick] dogania ją pod względem seriali! Była w wielu i przeskakiwała między nimi.

Simone Missick wciela się w rolę Misty Knight i pojawiła się w 2 sezonach Luke’a Cage’a, Defenders i wystąpi w drugim sezonie Iron Fista.

Zauważ, jeszcze raz, że wszystko zawsze sprowadza się do historii… Wiesz, niektórzy byliby bardzo usatysfakcjonowani, gdyby Danny Rand wsiadał do autobusu, a Foggy Nelson właśnie wysiadał i byłoby fajnie. Nie, nie byłoby i w pewnym stopniu to byłoby takie “Serio? Tylko tyle zrobiliście?”. Zawsze patrzymy na to z perspektywy “Jaka jest najlepsza historia?”. Nie prowadzimy farmy Easter eggów. Dodajemy małe rzeczy dla ludzi, którzy zrozumieją, ale z pewnością nie chcemy, żeby te rzeczy stały się czymś, na czym ludzie się skupiają. Nie chcemy, żeby rozpraszały od historii.

 

Loeb wypowiedział się też na temat występu Turka Berretta. Nie potwierdził, ale też nie odrzucił szansy:

Nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć kiedy Turk pojawi się następnym razem… Rob [Morgan] jest świetnym aktorem i z pewnością jest częścią naszego towarzystwa, więc…

 

Alice Eve, która w 2. sezonie Iron Fista gra Typhoid Mary, zgodziła się z Loebem, co sugeruje, że spotkała się już z Robem Morganem. Występ Turka można uznać za pewny.

 

2. sezon Iron Fista zadebiutuje 7. września na Netflix.

 

Źródło: CBR