Dziś o 0:30 naszego czasu odbył się panel Marvela w ramach eventu D23. Prezentujemy Wam garść informacji z tego wydarzenia. Najważniejszymi elementami było ogłoszenie nowych seriali Disney+ – She-Hulk, Moon Knight i Ms. Marvel oraz pokazanie pierwszego teasera 7. sezonu Agentów T.A.R.C.Z.Y.

Z okazji D23 na YouTube pojawił się zbiorowy zwiastun flagowych produkcji dostępnych na Disney+ od 12 listopada, w tym produkcji MCU.

Największe zainteresowanie wzbudziło ogłoszenie 3 nowych seriali, które będą dostępne na Platformie Disney+. Są to She-Hulk, Moon Knight oraz Ms. Marvel. Wejdą one w skład 4 Fazy. Nie wiadomo dokładnie kiedy będzie można je zobaczyć, jednak wiadomo, że zadebiutują na sam koniec 4. Fazy – po serialu o Hawkeye’u, czyli w 2021 lub 2022 roku.

Już wcześniej ogłoszono, że seriale z nowego serwisu Disneya będą się łączyć z filmami. Moon Knight może się łączyć z filmem o Blade, natomiast Ms. Marvel może się łączyć z Kapitan Marvel 2. Wyżej wspomniane filmy są już potwierdzone, jednak wiadomo, że nie wejdą w skład 4. Fazy. Z nowo ogłoszonych tytułów można wydedukować, że filmy o Blade i Kapitan Marvel zobaczymy na samym poczatku 5 Fazy. Nie wiadomo jeszcze z jakim filmem będzie się łączyć serial o She-Hulk. Showrunnerką serialu o Kamali Khan będzie brytyjska komiczka Bisha K. Ali – współautorka nowej wersji ,,Czterech wesel i pogrzebu” dostępnej na Hulu.

Poznaliśmy także nowe szczegóły odnośnie seriali, których powstanie ogłoszono nam już wcześniej. Zaprezentowano nam zwiastun serialu animowanego What If. Można było w nim zobaczyć Peggy Carter jako Captain Britain, Steve’a Rogersa, który nie zażył serum superżołnierza, a za to dostał zbroję Iron Mana oraz Steve’a Rogersa w wersji zombie, a także T’Challę jako Star Lorda. Serial będzie liczyć 23 odcinki, co odpowiada liczbie filmów w Infinity Saga, jednak wydarzenia z nie każdego filmu doczekają się swojej wariacji- brak przedłużenia współpracy między Marvelem, a Sony oznacza brak występu w tym serialu Spider-Mana, któremu poświęcono 2 filmy. Wiadomo też, że w obsadzie What If zabraknie Roberta Downeya Jr., którego Iron Man otrzymał w MCU trylogię.

Już wcześniej było wiadomo, że w serialu o Zimowym Żołnierzu i Falconie pojawią się Sharon Carter oraz Zemo. Na D23 ogłoszono, że wystąpi także U.S. Agent – John Walker (Wyat Russel – syn Kurta, który grał Ego w Strażnikach Galaktyki vol. 2). Amerykański rząd wynajmie go do śledzenia nowego Kapitana Ameryki, który nie wzbudzi zaufania wśród władz.

Serial WandaVision będzie utrzymany w klimacie lat 50. Kevin Feige poinformował również, że nowa produkcja to sitcom. Porównał ją do Dick Van Dyke Show – komedii familijnej z początku lat ’60. Wystąpią tam Maria Rambeau (z Kapitan Marvel), Jimmy Woo (agent FBI z Ant-Mana i Osy) oraz Darcy Lewis (koleżanka Jane Foster z Thora 1 i 2). Za rezyserię odpowie Matt Shakman zanany z wybranych odcinków Dr House’a, Gry o Tron i The Boys.

Serial o Lokim będzie miał 6 godzin i przedstawi wydarzenia z linii czasowej, która powstała w Avengers: Koniec Gry. Motywem przewodnim będzie kradzież Tesseractu. Za reżyserię odpowie Kate Herron znana z netflixowego serialu Sex Education.

Zaprezentowano także plakat Infinity Saga.

Z powyższych informacji wynika, że w skład 4. Fazy wejdzie ostatecznie 13 produkcji – 5 filmów i 8 seriali.

Współpracę z Marvel Studios rozpocznie Kit Harrigton znany z roli Jona Snowa w Grze o Tron. Nie ogłoszono jeszcze jednak do której produkcji dołączy.

Tego wieczoru królowało Marvel Studios, jednak nie tylko ono przygotowało dla fanów coś specjalnego. Marvel TV zaprezentowało bowiem teaser 7. sezonu Agentów T.A.R.C.Z.Y., którego akcja rozpocznie się w 1931 roku. Ważną rolę odegrają tam Chronicomy. Teaser zapowiada również powrót H.Y.D.R.Y., z którą Agenci walczyli w sezonach 1-5. 7. sezon będzie wielkim finałem i przedstawi motyw podróży w czasie, co czyni go podobnym stylistycznie do Avengers: Koniec Gry. Fani liczą na wyjaśnienie logiki podróży w czasie zaprezentowanych w serialu (dopasowanie ich do podróży z Avengers 4) oraz dużo easter-eggów, w tym powroty starych postaci. Podczas D23 nie potwierdzono jednak, że faktycznie tak się stanie. Premiera 7. sezonu odbędzie się latem 2020 roku. 6. sezon miał zadebiutować w lipcu, lecz ostatecznie przesunięto go na maj. Można więc podejrzewać, że pierwszy odcinek 7. sezonu zobaczymy w jednym z wyżej wspomnianych miesięcy. Ogłoszono również, że gwiazda Agentów T.A.R.C.Z.Y. Ming Na-Wen (Agentka May) dołączy do obsady innego serialu dostępnego na Disney+, a mianowicie Mandaloriana należącego do franczyzy Gwiezdnych Wojen.

Opis pierwszego odcinka:

Agenci są w 1931 roku. Coulson jest w szoku z powodu wydarzeń z poprzedniego sezonu. W odcinku występują przodek Malicka i przodek Koeningów. Daisy i Deke udają parę. Prawdopodobnie Agenci będą musieli ochraniać Hydrę, bo bez Hydry nie będzie Tarczy. Fitz chyba wciąż jest w przyszłości i Jemma nie chce wysyłać mu żadnych wiadomości, żeby Chronicomy się o niczym nie dowiedziały.

Na D23 podano również newsy związane z Gwiezdnymi Wojnami, Pixarem, National Geographic i The Walt Disney Company. Zaprezentowano także interfejs Platformy Disney+.

Za pośrednictwem Facebooka pokazano również wygląd platformy na urządzeniach mobilnych.

Dzisiaj o 19 poznamy nowe newsy odnośnie przyszłości MCU, które również zrelacjonujemy. Fani mają nadzieję na poznanie nowych szczegółów odnośnie umowy Disneya i Sony. Nie wiadomo jednak jakie są na to szanse.

Źródła: Twitter, Brandon Davis, oficjalny profil Disney+ na Facebooku