Pierwszy sezon Punishera został przyjęty przez fanów bardzo ciepło. Pozytywnie się wyróżniał zarówno na tle poprzednich ekranizacji z Dolphem Lundgrenem oraz Rayem Stevensonem, jak i pozostałych seriali Netflixa i Marvela. Nic więc dziwnego, że Netflix zdecydował się na realizację drugiego sezonu. Dotychczas znaliśmy bardzo ogólną informację, że drugą serię losów Franka Castle’a zobaczymy w pierwszym kwartale 2019 roku. Od dziś wiadomo, że już w styczniu.

 

Pierwszy sezon Punishera zobaczyliśmy w 2017 roku. W tym roku musieliśmy cierpliwie czekać, gdyż miejsce w ramówce zajmowały seriale o znajomych Franka – Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage i Iron Fist. Tytuł Punisher nie widniał w ramówce na ten rok. Dzisiaj Netflix opublikował ramówkę na styczeń 2019 i już wiadomo, że oczekiwania fanów wkrótce dobiegną końca. Konkretny dzień emisji nie jest jeszcze niestety znany.

 

Przypominamy, że w 2019 roku zobaczymy także trzecią odsłonę przygód Jessici Jones. Serial został już nakręcony, lecz nie znalazł się w ramówce na styczeń.

 

Przyszłoroczne sezony seriali o Punisherze i Jessice Jones najprawdopodobniej będą ostatnimi, gdyż Netflix anulował 4 z 6 seriali Marvela, a niedługo zacznie działać Platforma Disney+, konkurencyjna dla Netflixa. Niedawno też wyszedł zwiastun oryginalnego serialu superbohaterskiego Netflixa – The Umbrella Academy, opartego na komiksie niezależnego twórcy, niepracującego ani dla Marvela ani dla DC. Można to odczytywać jako próbę zapełnienia luki w ostatnio modnym superbohaterskim contencie i rozpoczęcie działań na własną rękę. Być może Netflix znalazł już następcę seriali MCU.

 

Źródło: Comicbook.com