Portal Variety potwierdził, że powstanie serial o Hawkeye’u na Disney+, który miałby opierać się na szkoleniu jego następczyni, Kate Bishop.

Jeszcze do niedawna wydawało się, że Clint Barton pozostanie jedyną postacią z oryginalnego składu Avengers bez własnej solowej produkcji. Wkrótce jednak ma się to zmienić.

Portal Variety dotarł do informacji, że na Platformie Disney+ mają wkrótce ruszyć prace nad miniserialem o Hawkeye’u. Będzie on opowiadał o szkoleniu Kate Bishop – członkini komiksowej grupy Young Avengers. Spekulowano o tym już dawno, jednak dopiero teraz otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie.

Zarówno Disney, jak i Marvel odmówili komentarza w tej sprawie. Nie może to jednak dziwić, gdyż Kevin Feige planuje uroczyście ogłosić szereg nowych produkcji Marvela dopiero po Spider-Man: Daleko od domu. (Mimo to wiemy już o 7 filmach i 4 serialach z 4 Fazy).

Niedawno ruszyły prace nad filmem o Czarnej Wdowie – członkini oryginalnego składu Avengers, która także nie dostała swojego originu przed pierwszym wielkim crossoverem w historii MCU. Jej geneza ma teraz zostać nadrobiona, natomiast w przypadku Hawkeye’a zastosowano dla odmiany inną taktykę i osadzono akcję w teraźniejszości. Bliższe szczegóły produkcji nie są jeszcze znane.

Źródło: Variety