Helstrom – ostatni serial Marvel TV – pojawi się już w październiku tego roku. Ujawniono także logo serialu… jednakże bez loga Marvela.

Marvel TV to dział Marvela odpowiedzialny za dotychczasowe seriale aktorskie w MCU – Agentów T.A.R.C.Z.Y., Agentkę Carter, Inhumans, Runaways, Cloak & Dagger, oraz netflixową serię Defenders. Szef firmy, Jeph Loeb, planował stworzyć na Hulu nową serię na wzór Defenders, pod wewnętrzną nazwą Adventures Into Fear. W skład serii miały wchodzić seriale Ghost Rider, Helstrom oraz jeszcze co najmniej dwie produkcje. W związku z przejęciem całego Marvela przez szefa Marvel Studios, Kevina Feige’ego, który odpowiedzialny jest za filmy MCU, Marvel TV ma zostać zamknięte, a wszystkie ich produkcje anulowane. Ostał się jednak jeden serial.

Helstrom jest pierwszym i ostatnim serialem z serii Adventures Into Fear Marvel TV na Hulu, a także ostatnią produkcją, która w ogóle wyjdzie spod szyldu Marvel TV. Nową serię seriali przerwano nieszczęśliwie, kiedy pierwszy sezon Helstrom był już w produkcji, co oznacza zakończenie historii po zaledwie pierwszym rozdziale. Dziś ujawniono logo serialu i co ciekawe – w przeciwieństwie do wszystkich seriali Marvel TV, nie widnieje na nim słynne logo Marvela.

O ile jest to już ostateczne logo, które pojawi się także na plakatach, to można snuć domysły, że w ten sposób Marvel, teraz już pod całkowitą kontrolą kreatywną Feige’ego, chce odciąć się od nieszczęsnego Helstrom. Jednakże w siódmym sezonie Agentów T.A.R.C.Z.Y., którzy obecnie emitowani są na ABC, nadal pojawia się logo Marvela. Skąd może wynikać ta różnica?

Premiera serialu zaplanowana jest przez Hulu na październik w ramach wydarzenia Huluween platformy. Jeżeli premiery nie zostaną przesunięte ze względu na pandemię, to na sierpień tego roku zaplanowany jest pierwszy serial Marvel Studios – The Falcon and the Winter Soldier na Disney+. Być może Feige nie chce wprowadzać ludzi w błąd, wypuszczając 2 różne seriale przez “2 różne Marvele”. Wtedy, zaczynając z serialem o Falconie i Zimowym Żołnierzu, pałeczkę marvelowych seriali na dobre od Marvel TV przejmie Marvel Studios.

Wszystko to jednak są interpretacje. Nie wiadomo, czy w samym serialu też zabraknie loga Marvela, ani czy obecne logo jest ostateczną formą. Jego brak może jednak niepokoić, jako że przy żadnej z poprzednich produkcji MCU Marvel TV to nie wystąpiło. Nie wiemy też, jak blisko poprzednich seriali zostanie osadzony Helstrom – być może Loeb planował płynne przejście do historii powiązanej z Ghost Riderem poprzez Darkhold – tajemniczą księgę, która pierwszy raz pojawiła się w 4. sezonie Agentów T.A.R.C.Z.Y., w którym wystąpił właśnie Ghost Rider, a następnie została przez niego zabrana do tajemniczego wymiaru. Wątek ten kontynuowano w trzecim sezonie Runaways, w którym pochodząca ze znanego z Doktora Strange’a Mrocznego Wymiaru Morgan le Fay była w posiadaniu Darkholda. Wszystko wskazywało na chęć kontynuowania mrocznych, magicznych wątków w Adventures Into Fear z Ghost Riderem na czele.

Helstrom opowie historię rodzeństwa Daimona i Any Helstrom, dzieci tajemniczego, potężnego, seryjnego mordercy. W komiksach byli oni dziećmi samozwańczego Szatana, a także operowali czarną magią.

Pierwsze informacje o Helstrom mamy poznać podczas wydarzenia Comic-Con@Home, które odbędzie się 22-26 lipca tego roku. Wtedy też możemy prawdopodobnie spodziewać się pierwszego zwiastuna serialu.

Premiera Helstrom już w październiku na Hulu. Serial prawdopodobnie nie zostanie wyemitowany w Polsce.

Źródła: CBR, Comicbook