Opublikowano pierwszy zwiastun serialu Helstrom. Wyjaśniono także, że nie jest on promowany jako serial Marvela przez horrorową treść.

Helstrom jest ostatnim serialem Marvel TV. Hulu, dystrybutor serialu, opublikowało dzisiaj pierwszy zwiastun produkcji:

Ciekawą rzeczą jest brak promocji serialu jako produkcji Marvela. Logo firmy nie pojawia się nad logiem, jak we wszystkich pozostałych filmach i serialach MCU, na zwiastunie, ani nawet w oficjalnym opisie. Wcześniej spekulowano, że szef Marvela chce jak najszybciej odciąć się od produkcji Marvel TV, jako że Marvel Studios już w tym roku planowało wypuścić swoje pierwsze seriale. Okazuje się jednak, że powód jest inny.

Disney rzekomo chciał uniknąć promocji Helstrom jako serialu Marvela ze względu na jego horrorową treść. Firma nie chce powiązywać produkcji zawierającej “niepokojące” treści z marką o charakterystycznym już tonie nadanym przez filmy Marvel Studios. Helstrom jest rzekomo pierwszą aktorską adaptacją komiksu Marvela od czasu Deadpoola, która przeznaczona jest wyłącznie dla dorosłych.

Odpowiedź ta może niepokoić fanów oczekujących produkcji +18 w MCU. W związku z przejęciem 20th Century Fox, szef Disneya zapowiedział kontynuację Deadpoola, utrzymującą kategorię wiekową R – wyłącznie dla dorosłych. Nie wiadomo jednak, czy w tym wypadku Disney i Marvel Studios będą chcieli łączyć tę markę z MCU. Wątpliwości mogą pojawiać się także w związku z Blade’em, filmem fazy piątej, który w swojej pierwszej trylogii również przeznaczony był dla dorosłych. W związku z decyzją co do promocji Helstrom, szanse na kategorię wiekową R dla Blade’a zdecydowanie zmalały.

Helstrom zadebiutuje na Hulu już 16 października. Żadna platforma ani stacja nie ogłosiła polskiej dystrybucji serialu.

Źródło: Comicbook