Przedstawiciel Hulu, a dokładniej seriali oryginalnych platformy, zapytany o możliwość kontynuacji anulowanych seriali Marvela i Netflixa, odpowiedział, że są otwarci na wszelkie produkcje Marvela.

Na platformie Netflix powstało 6 seriali Marvela: Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist, Defenders i Punisher. Pomimo sukcesu wielu z nich, Netflix kończy współpracę z Marvelem, anulując te serie po zakończeniu ostatnich sezonów. Mimo braku oficjalnych przyczyn, mówi się o niechęci dalszego wspierania przez Netflix Disneya i należącego do niego Marvela, ze względu na nadchodzący start platformy Disney+ i rozszerzenie Hulu, które po przejęciu Foxa będzie należeć w 60% do Disneya. Twórcy i aktorzy wypowiadali się także na temat różnic kreatywnych dotyczących ostatnich sezonów, takich jak ilość odcinków. Portale badające popularność seriali zwracały także uwagę na wielki spadek popularności ostatnich sezonów.

Dotychczas anulowano Daredevila, Luke’a Cage’a i Iron Fista. Defenders od początku byli limitowaną serią, nieprzeznaczoną do przedłużenia na kolejne sezony. Pozostali więc Punisher, którego drugi sezon został opublikowany niedawno i Jessica Jones, której premiery 3. sezonu możemy spodziewać się wiosną. Przewiduje się ich szybką anulację.

Portal The Wrap odbył wywiad z Craigiem Erwichem, który w Hulu funkcjonuje jako Senior Vice President seriali oryginalnych. The Wrap zapytało Erwicha, czy Hulu byłoby chętne, aby kontynuować anulowane przez Netflix seriale Marvela, takie jak Daredevil czy Luke Cage. Erwich odpowiedział, że są otwarci na dalszą współpracę z Marvelem, wliczając w to każdą ich produkcję. Dodał, że Marvel posiada “tonę tytułów”, która by ich interesowała.

To zależy tylko od tego, kiedy oni będą gotowi oraz kto, co najważniejsze, stanie za tymi produkcjami.

Craig Erwich

Poza MCU, Hulu stworzy także wiele animowanych seriali na podstawie komiksów Marvela: Howard the Duck, M.O.D.O.K., Hit-Monkey, Tigra & Dazzler oraz ich drużynowe połączenie – The Offenders. Erwich podkreślił to, mówiąc o dobrych relacjach z Marvelem.

Mamy relację z Marvelem od Runaways. Rozpoczynamy współpracę nad tymi serialami animowanymi. Jestem pewien, że to doprowadzi… No wiesz, interes rodzi interes. Mamy z nimi dobre kreatywne relacje. A tak powstają możliwości.

Craig Erwich

Pod koniec roku, Disney będzie właścicielem dwóch platform. Jedną z nich jest Disney+, który stanie się miejscem dla bardziej familijnych produkcji, takich jak filmy i seriale Marvela, Star Wars oraz Pixar. Z MCU wiadomo o powstawaniu seriali o Lokim, Visionie i Scarlet Witch oraz Falconie i Zimowym Żołnierzu.

Oprócz tego, dzięki przejęciu 21st Century Fox, Disney otrzyma także dodatkowe udziały w Hulu, co da im łącznie 60% udziałów. Szef Disneya Bob Iger zapowiedział już, że na Hulu zamierzają tworzyć produkcje przeznaczone dla dorosłych, które nie trafią na Disney+. Zważając na to, że Marvel i Hulu znajdą się pod skrzydłami jednej firmy, powrót seriali z świata Defenders wydaje się bardzo prawdopodobny.

Źródło: The Wrap