Kamalę Khan w serialu Ms. Marvel zagra Iman Vellani. Będzie to pierwsza rola 18-letniej aktorki.

Ms. Marvel to jeden z trzech seriali Marvel Studios na platformę Disney+, które zostały ogłoszone jako solowe produkcje wprowadzające nowe postacie, które następnie pojawią się w filmach – poza Kamalą taki sam los spotka She-Hulk i Moon Knighta.

Kamalę Khan, czyli tytułową superbohaterkę serialu Ms. Marvel zagra debiutująca aktorka Iman Vellani. Pakistańsko-kanadyjska 18-latka nie grała jeszcze w żadnej produkcji, ale jest aktywna w świecie filmów – była częścią “Next Wave Committee” podczas Toronto International Film Festival, gdzie młodzi ludzie promowali filmy ważne dla ich rówieśników.

Ostatnio pisaliśmy o czwórce reżyserów zatrudnionych do serialu. Ms. Marvel skupi się na nowej komiksowej postaci, Kamali Khan – nastoletniej, pakistańsko-amerykańskiej Inhumanki, manipulującej rozmiarem ciała. Ostatnio Kamala zyskała na popularności dzięki grze Avengers, w której jest główną postacią.

Początkowo spekulowano o premierze serialu w 2021/2022 roku, jednakże nie wiadomo, jak potoczą się dalsze ewentualne przesunięcia premier seriali.

Źródło: Deadline