Kevin Feige sprecyzował, ile trwać będą poszczególne seriale Marvel Studios na platformie Disney+. Wiemy już, że WandaVision składa się z dziewięciu odcinków o różnej długości. Teraz szef Marvela wypowiedział się na temat The Falcon and the Winter Soldier, Lokiego, She-Hulk i Moon Knighta.

WandaVision, pierwszy serial Marvel Studios, którego pierwsze 2 odcinki zadebiutują już w tym tygodniu, ma składać się z dziewięciu odcinków o różnej długości – pierwsze z nich mają być sitcomami o długości około 30 minut, a ostatnie mogą być już dłuższe i “poważniejsze”.

Kevin Feige potwierdził długości pozostałych seriali Disney+. O ile początkowo zakładano, że wszystkie seriale Marvel Studios mogą być 6-odcinkowe, tak już w pierwszym serialu temu zaprzeczono. Feige powiedział, że forma obejmie zazwyczaj albo 6 40-50 minutowych odcinków, albo 9-10 półgodzinnych. Następnie sprecyzował:

  • The Falcon and the Winter Soldier, Loki i Moon Knight będą w 6-odcinkowej kategorii,
  • She-Hulk otrzyma 10 półgodzinnych odcinków.

Nie wiadomo, jaką strukturę planuje studio dla pozostałych seriali. Obecnie produkowane są również Ms. Marvel, Hawkeye oraz animowany What If…?.

Źródło: Collider