Według portalu Variety, na nadchodzącej platformie streamingowej Disneya mogą pojawić się seriale o popularnych postaciach z MCU. Prawdopodobnie wśród nich znajdą się seriale o Lokim i Scarlet Witch, a całą produkcją ma zająć się Marvel Studios z Kevinem Feigem.

 

Marvel i Disney nie wypowiedzieli się na ten temat. Variety donosi jednak o prawdopodobieństwie powrotu Toma Hiddlestona i Elizabeth Olsen do ról Lokiego i Scarlet Witch. Budżety tych produkcji są na ten moment sekretem, jednak rzekomo mają być mocnym rywalem dla produkcji wielkich studiów filmowych. Seriale miałyby się składać z 6-8 odcinków. Produkcją zajmie się Marvel Studios na czele z Kevinem Feigem, producentem wszystkich filmów Kinowego Uniwersum Marvela.

 

Platforma streamingowa Disneya zadebiutuje prawdopodobnie pod koniec 2019 roku. Koszt abonamentu ma być mniejszy niż w przypadku Netflixa. Wcześniej na platformę potwierdzono wysokobudżetowy serial o Gwiezdnych Wojnach produkcji Jona Favreau, reżysera pierwszych dwóch części Iron Mana, którego budżet ma wynosić $100 mln. Od teraz tam pojawiać się będą wszystkie nadchodzące filmy Marvela, zamiast na Netflixie.

 

Seriale Marvel TV, takie jak Agenci T.A.R.C.Z.Y. czy te związane z Defenders pozostaną pod sztandarem Marvel TV.

 

Według źródeł Variety, postacie, które miały już swoje solowe filmy (jak Iron Man czy Kapitan Ameryka), nie dostaną swoich seriali, ponieważ studio chce rozwinąć wątki postaci drugoplanowych. Seriale związane z Avengers mogą być największym projektem platformy Disneya pod względem swojego zakresu i budżetu.

 

Źródło: Variety