Michael Waldron, scenarzysta “Rick and Morty”, został showrunnerem nadchodzącego serialu o Lokim. Źródła THR donoszą także o pierwszych szczegółach fabuły.

Michael Waldron został showrunnerem Lokiego – będzie twórcą serialu, producentem wykonawczym oraz napisze pierwszy odcinek. Waldron jest scenarzystą i producentem nadchodzącego sezonu serialu Rick and Morty.

Źródła portalu The Hollywood Reporter donoszą, że serial miałby opowiadać historie, w których Loki jako zmiennokształtny oszust pojawia się podczas różnych wydarzeń historycznych i wpływa na ich losy. Marvel pozostaje jednak bez komentarza.

Spodziewany jest powrót Toma Hiddlestona w serialu.

Niedawno głośno było jednak na temat plotek, że rola Hiddlestona ograniczy się do narracji odcinków, podczas gdy główną rolę zagra młodszy aktor. Opis fabuły THR nie wyklucza tej opcji.

Loki jest jednym z pierwszych seriali MCU, które pojawią się na nowej platformie streamingowej Disney+. Seriale te mają składać się z niewielu odcinków, jednak z bardzo wysokim budżetem. Tworzone są przez Marvel Studios, a nie jak pozostałe seriale MCU przez Marvel TV. Poza Lokim na platformie powstają seriale Vision and the Scarlet Witch oraz Falcon and the Winter Soldier.

Źródło: The Hollywood Reporter