Tydzień po anulowaniu Iron Fista, ten sam los spotyka kolejny serial Marvela na Netflixie. Luke Cage nie otrzyma trzeciego sezonu. Pojawiły się konflikty między Marvelem a Netflixem. Fani liczą na powstanie serialu Heroes for Hire, który łączyłby historie Luke’a i Danny’ego.

 

Marvel i Netflix wypowiedzieli się na temat anulacji:

Niestety, Marvel’s Luke Cage nie powróci z trzecim sezonem. Wszyscy w Marvel Television i Netflixie jesteśmy wdzięczni oddanemu showrunnerowi, scenarzystom, obsadzie i ekipie, dzięki której Bohater Harlemu mógł istnieć przez 2 ostatnie sezony i wszystkim fanom, którzy wspierali serial.

Showrunner i scenarzyści od miesięcy zajmowali się wstępnie scenariuszem i rozmowami z Marvelem i Netflixem. Anulowanie serialu jest więc bardzo niespodziewane: Mike Colter wciąż miał kontrakt, a 3. sezon był prawie przesądzoną decyzją.

 

Problemy pojawiły się w ciągu ostatnich 2 dni. Pojawiły się spory pomiędzy Marvelem a Netflixem co do sposobu kontynuacji losów Cage’a. Połowa wczesnego scenariusza 10-odcinkowego sezonu została dostarczona do Marvela i Netflixa wcześniej w tym tygodniu. Twórcy, pomimo kilku problemów, umieścili sugestie Marvela i Netflixa.

 

Dyskusje pojawiły się właśnie w sytuacji skrócenia sezonu z 13 do 10 odcinków. Marvel i Netflix stanęli po przeciwnych stronach, co zwiększyło konflikt przy produkcji serialu. W przeciwieństwie do Iron Fista, nie pojawiły się żadne sugestie Marvela co do kontynuacji Cage’a na platformie streamingowej Disneya.

 

Być może anulowanie i Iron Fista, i Luke’a Cage’a oznacza plany platformy co do utworzenia jednego wspólnego serialu, tak jak to miało miejsce w komiksach. Po słabej sprzedaży numerów o Dannym i Luke’u, utworzono jedną serię komiksową Heroes for Hire, w której Luke Cage i Iron Fist stanowili duet.

 

Mówi się też o możliwym złym nastawieniu Netflixa co do powstania nowej platformy streamingowej Disneya. Platforma ta w dużym stopniu skupi się na produkcjach Marvela, co mogłoby skłonić Netflixa do różnych decyzji związanych ze swoimi produkcjami Marvela. Sama anulacja nie sugeruje żadnych pozytywnych skutków dla Netflixa, więc utworzenie serialu Heroes for Hire bądź kolejnych sezonów Defenders może być nową drogą platformy, skupiając się na drużynowych serialach, które mogą przyciągnąć większą publiczność.

 

Netflixowi zostało już tylko niewiele seriali Marvela. Wczoraj zadebiutował trzeci sezon Daredevila. Za wcześnie jest jednak na jakiekolwiek dyskusje w sprawie kolejnych sezonów Diabła z Hell’s Kitchen. Punisher i Jessica Jones doczekają się wkrótce kolejnych sezonów swoich seriali. Nie jest planowany obecnie kolejny sezon Defenders, jednakże szef Marvel TV Jeph Loeb sugerował możliwość jego powstania, zaznaczając o możliwość umieszczenia znacznie większej ilości bohaterów w drużynie.

 

Źródło: Deadline