Prace nad kolejnymi serialami Marvela na Disney+ idą pełną parą. Do serialu Ms. Marvel zatrudniono 4 reżyserów, w tym duet odpowiedzialny za Bad Boys for Life i dwukrotną laureatkę Oscara za krótkometrażowe filmy dokumentalne.

Ms. Marvel jest jednym z nadchodzących seriali Marvel Studios na Disney+. Po początkowym ogłoszeniu pierwszych pięciu (Falcon and the Winter Soldier, WandaVision, Loki, What If? oraz Hawkeye), na nadchodzące lata dołożono jeszcze 3 – She-Hulk, Moon Knight i właśnie Ms. Marvel.

Pomimo przedłużenia się prac spowodowanego przez pandemię koronawirusa i opóźnienia premier (Falcon miał zadebiutować w sierpniu), pre-produkcja wciąż trwa i do projektów dołączają nowe osoby. Wcześniej potwierdzono już, że głównym scenarzystą Ms. Marvel będzie Bisha K. Ali. Serial skupi się na nowej komiksowej postaci, Kamali Khan – nastoletniej, pakistańsko-amerykańskiej Inhumanki, manipulującej rozmiarem ciała. Ostatnio Kamala zyskała na popularności dzięki grze Avengers, w której jest główną postacią. Po debiucie w serialu, Ms. Marvel pojawi się także w filmach MCU.

Nowo zatrudnieni reżyserowie to:

  • duet Adil El Arbi i Bilall Fallah, reżyserowie Bad Boys for Life,
  • Sharmeen Obaid-Chinoy, dwukrotna laureatka Oscara za krótkometrażowe filmy dokumentalne osadzone w Pakistanie,
  • Meera Menon, reżyserka odpowiedzialna za odcinki seriali The Walking DeadThe PunisherTitansDirty John i Outlander.

Początkowo spekulowano o premierze serialu w 2021/2022 roku, jednakże nie wiadomo, jak potoczą się dalsze ewentualne przesunięcia premier seriali.

Źródło: The Hollywood Reporter