Na ABC powstaje serial o superbohaterkach

Scenarzysta “Wonder Woman” Allan Heinberg ma zająć się nowym serialem Marvela o drużynie superbohaterek dla stacji ABC.

 

Według portalu Deadline, serial miałby się skupić na drużynie mniej znanych bohaterek Marvela. Allan Heinberg ma zostać showrunnerem i producentem wykonawczym serialu.

 

ABC stworzyło już wiele seriali osadzonych w MCU: Agenci T.A.R.C.Z.Y., Agentka Carter i Inhumans. Tutaj miał też powstać anulowany spin-off Agentów – Most Wanted. Na ABC początkowo powstawała Jessica Jones, zanim została przeniesiona na platformę Netflix.

 

Nie wiadomo, o jakiej kobiecej drużynie mowa. Jeżeli inspiracja pochodzi z komiksów, być może ABC planuje Fearless Defenders bądź Lady Liberators. Spekuluje się także o popularnym ostatnio A-Force, jednakże ze względu na rozpoznawalność drużyny i jej bohaterek projekt prawdopodobnie nie zostanie pozostawiony dla Marvel TV.

 

Źródło: Deadline

 

2 thoughts on “Na ABC powstaje serial o superbohaterkach

  1. Skład w serialu na pewno nie będzie taki sam, jak w komiksach. Np. w składzie Defenders przez długi czas należeli Hulk lub Dr. Strange. Dlatego pewnie z komiksowymi Lady Liberators lub Fearless Defenders związek będzie tylko nazwą.

   W komiksach do Lady Liberators należały: She-Hulk, Invisible Woman, Storm, Thundra, Valkyrie, Black Widow, Enchantress, Hellcat, Jazinda, Medusa, Scarlet Witch, Spider-Woman, Tigra, Wasp.

   Do Fearless Defenders: Valkyrie, Misty Knight, Annabelle Riggs, Danielle Moonstar, Warrior Woman.

   No i do A-Force należało łącznie kilkadziesiąt bohaterek: https://en.wikipedia.org/wiki/A-Force#Roster

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *