Szef Disneya Bob Iger zapowiedział obecność  nowych seriali Marvela na nadchodzącej platformie streamingowej Disneya z szansą na uwzględnienie postaci odzyskanych przez przejęcie Foxa. Szefowa ABC Ent. zapowiada także nowy serial na kanale i mówi o przyszłości Agentów T.A.R.C.Z.Y.

 

Bob Iger wypowiadał się na temat nowej platformy streamingowej Disneya, której start planowany jest na koniec 2019 roku. Szef Disneya potwierdził obecność nowych seriali Marvela (tak, liczba mnoga) i zapowiedział możliwość uwzględnienia w nich postaci, które zostaną odzyskane przez Marvela w wyniku przejęcia 20th Century Fox przez Disneya. Prawdopodobnie możemy spodziewać się obecności mutantów i X-Men w tych serialach lub całych produkcji dedykowanych tym postaciom.

 

 

Według wcześniejszych informacji, średni budżet serialu na platformie Disneya waha się pomiędzy 25 a 35 milionami dolarów. Za to najdroższe produkcje, takie jak flagowy dla platformy serial w uniwersum Gwiezdnych Wojen otrzyma 100 mln dolarów budżetu.

 

Szefowa ABC Entertainment, Channing Dungey, wypowiedziała się m.in. na temat nowej produkcji Marvela na stacji ABC:

Przygotowujemy kilka rzeczy do transmisji. Jest jedna, o której chciałabym porozmawiać, ale [szef Marvel TV] Jeph Loeb mi nie pozwala.

 

Dungey została także spytana o los Agentów T.A.R.C.Z.Y. oraz czy skrócony, 13-odcinkowy sezon oznacza koniec serialu:

Zobaczymy. Myślę, że ostatni sezon był naszym najsilniejszym kreatywnym sezonem ze wszystkich, a fani są bardzo wierni i radzimy sobie bardzo dobrze w oglądalności opóźnionej. Moją nadzieją jest, że poprzez przesunięcie go na lato, gdzie nasze wyniki oglądalności na żywo są mniej ważne, mógłby być kontynuowany dłużej.

 

Źródła: Twitter @HybridNetwork_, The New York Times, The Hollywood Reporter