Showrunner trzeciego sezonu Daredevila Erik Oleson opowiada o serialu, postaciach i pracy z Marvelem. Udostępniono również 2 nowe zdjęcia.

 

Matt zaczyna sezon zniszczony fizycznie, psychicznie i duchowo. Jest zły na Boga, jest zły na fakt, że ryzykował życie wykonując boskie dzieło i kwestionuje, czy czyni to z niego głupca.

Matt wchodzi w najciemniejsze miejsce, jakie istnieje. Kiedy uświadamia sobie, że jest niezdolny do bycia Daredevilem, znacznie chętniej zakończyłby to i poszedł na przód w życiu bez swoich zdolności. Zadecydował zepchnąć na bok Matta Murdocka i zostać Diabłem, aby odizolować jaśniejszą część siebie.

Foggy próbował pójść dalej niż wspominać Matta, albo przynajmniej pójść dalej w swoim życiu. Jeśli myślałbyś, że jeden z twoich bliskich przyjaciół nie żyje, a on zadecydowałby nie powiedzieć ci, że przeżył, prawdopodobnie miałbyś z tym problem.

 

Zauważcie polski akcent na zdjęciu – na lewo od Matta piwo Żywiec 😉

 

Do obsady dojdą nowe postacie. Siostra Maggie (Joanne Whalley) dołączy jako “twarda, wychowana w Hell’s Kitchen zakonnica”. Agent FBI Ray (Jay Ali) “dźwiga serce tego sezonu”, a grany przez Wilsona Bethela psychologicznie torturowany strzelec wyborowy FBI “może wahać się pomiędzy dobrem a złem, zależnie kto go manipuluje bądź inspiruje”. Opis i wcześniejsze przecieki wskazują na to, że Wilson Bethel rzeczywiście wcieli się w popularnego złoczyńcę Daredevila – Bullseye’a.

 

Wilson Fisk (Vincent D’Onofrio) powraca z nowym planem głównym, aby odzyskać swój tron.

Fisk stał się bystrzejszy, bardziej rozmyślny i bardziej manipulatywny. Bardzo chciałem opowiedzieć historię, która odnosiłaby się do świata wokół nas. Serial był dla mnie sposobem zbadania, jak tyrani manipulują, aby wprowadzać swoją agendę i wprowadzać strach i nieufność.

 

Olesonowi zależało na oryginalnej historii.

Przyszedłem z pomysłem, który powstał z jednych z moich ulubionych komiksowych wątków, który opowiadał większą historię. Oczekiwałem większego odrzucenia, ale Marvel był niesamowicie podekscytowany historią. Pozwolili opowiedzieć mi historię, którą chciałem opowiedzieć… Nie byłem pewny, zważając na wydarzenia w Defenders, ile swobody dostanę, a ostatecznie dostałem kompletną swobodę.

 

 

Jeph Loeb, głowa Marvel TV, również wypowiedział się na temat 3. sezonu:

Naszym pierwszym problemem było to, że Matt Murdock był martwy, więc jak możemy to naprawić w sposób, który wydawałby się oryginalny? Kiedy pierwszy raz usiedliśmy z Erikiem, mieliśmy całkiem dobry pomysł, co chcemy poruszyć pod względem historii, a potem Erik miał już dużą swobodę z poprowadzeniem tej historii… [Sezon 3.] wraca do świata przestępczego. To będzie bardzo niezapomniany sezon.

 

Trzeci sezon Daredevila zadebiutuje 19. października na platformie Netflix.

 

Źródło: Entertainment Weekly