Jakiś czas temu Variety podało informację, że Marvel Studios planuje wprowadzić na nową platformę streamingową Disney+ 3 nowe seriale, opowiadające o Lokim, Scarlet Witch oraz Buckym Barnesie i Falconie. Marvel i Disney milczeli w tej sprawie. Szef Disneya – Bob Iger właśnie oficjalnie potwierdził, że serial o przyrodnim bracie Thora powstanie.

 

Bob Iger ogłosił jedynie, że serial jest w tej chwili w fazie rozwoju, nie znamy więc jeszcze daty premiery ani szczegółów. Z poprzednich doniesień wiadomo natomiast, że seria będzie się składać z 6-8 odcinków i otrzyma budżet porównywalny z budżetem filmów, czyli znacznie wyższy od budżetu produkcji Marvel TV. Serial pojawi się na nowej platformie streamingowej Disneya, która posiada już swoją oficjalną nazwę – Disney+.

 

Fani spekulują odnośnie czasu akcji. Niektórzy nie wierzą w śmierć Lokiego w Wojnie bez granic, ponieważ przybrany syn Odyna już kilka razy uchodził z życiem w cudowny sposób. Duża grupa fanów uważa, że Loki naprawdę umarł, ale i tak powróci, ponieważ liczą na pojawienie się podróży w czasie w Avengers 4. Według tej wersji wydarzeń czas akcji serialu będzie dział się po czwartej części Avengers.

 

Niektórzy fani wskazują jednak na słowa Thanosa ,,no more resurrections this time”, mogące mieć drugie dno. Mogą one być w rzeczywistości skierowane do fanów jako przełamanie czwartej ściany i wskazywać na to, że Loki już nie wróci. Niektórzy fani zwracają uwagę na to, że zarówno wskrzeszenie Lokiego, jak i podróż w czasie mogłyby świadczyć o lenistwie scenariuszowym i że Marvel przyzwyczaił nas do wyższego poziomu, licząc na bardziej ambitne zakończenie wątków. Wtedy serial o Lokim byłby prequelem.

 

Pytaniem jest, jakie konkretnie otrzyma ramy czasowe. Z pewnością można stwierdzić, że nie będzie opowiadać o dzieciństwie Lokiego, ponieważ do obsady należy Tom Hiddleston, a nie młodszy aktor.  Wiadomo, że w marcu 2019 zobaczymy film o Kapitan Marvel, w którym ujrzymy początki kariery Nicka Fury’ego, a 2020 roku do kin wejdzie film o Czarnej Wdowie, który również dzieje się przed Avengers. Spekuluje się także o serialu lub filmie z Hawkeye’em w roli głównej. Być może wszystkie 4 produkcje osadzone będą przed pierwszą częścią Avengers, tak aby możliwie jak najwięcej postaci otrzymało swój origin przed pierwszym wielkim crossoverem w historii MCU. Brakuje jednak konkretnych dowodów na potwierdzenie jakiejkolwiek z powyższych tez, dotyczących czasu akcji produkcji o bogu podstępu. Marvel milczy i trzyma fanów w niepewności, dawkując informacje stopniowo.

 

 

Poza serialami o Lokim, Scarlet Witch oraz Falconem i Zimowym Żołnierzu, pojawiały się plotki dotyczące serialu o Nicku Furym, które zostały szybko zdementowane. Wciąż nie wiemy oficjalnie, jakie seriale pojawią się na Disney+ poza Lokim, ale wiadomości wielu portali praktycznie gwarantują seriale o Wandzie Maximoff, w którym pojawić się może również Vision oraz o duecie Falcona i Bucky’ego, który ma już rzekomo przypisanego scenarzystę.

 

Źródło: Disney