Danai Gurira powróci do roli Okoye w spin-offie Czarnej Pantery opowiadającym jej genezę. Pojawi się również w Black Panther: Wakanda Forever. Źródła wskazują, że serial o Okoye to inna produkcja, niż wcześniej ogłoszony serial o Wakandzie.

Nie tak dawno potwierdzone zostały prace Marvel Studios nad serialem Disney+ osadzonym w królestwie Wakandy, którym zająć się ma Ryan Coogler, reżyser i scenarzysta obu części Czarnej Pantery. Coogler podpisał wieloletnią umowę z Disneyem, deklarując się na stworzenie między innymi kilku seriali na ich platformę streamingową. Teraz potwierdzony został kolejny spin-off Czarnej Pantery, w którym pojawić się ma Okoye, grana przez Danai Gurirę. O ile nie wiadomo, czy tą produkcją również zajmie się Coogler, tak jest to prawdopodobne ze względu na wcześniej wspomniany kontrakt.

Początkowo zakładano, że produkcja, w której ma pojawić się Danai Gurira, to ten sam serial, który ogłoszono kilka miesięcy temu. Portal Deadline zapewnia jednak, że seriale to różne produkcje, a występ Guriry nie jest jeszcze potwierdzony w “serialu o Wakandzie”. Aktorka ma za to wystąpić w nowym “spin-offie opowiadającym o genezie”. Nieprecyzyjna informacja nie zapewnia, że będzie to solowy serial o Okoye, jednakże najwyraźniej aktorka odegra w nim główną rolę. Poza tym, Danai Gurira powróci również w Black Panther: Wakanda Forever.

Nie jest znane więcej informacji dotyczących produkcji. Zważając na ogrom seriali Marvel Studios zapowiedzianych na platformę Disney+, możliwe jest, że “Okoye” zobaczymy dopiero za kilka lat.

Źródło: Deadline