Oscar Isaac negocjuje z Marvelem angaż w tytułowej roli serialu Moon Knight. Oznacza to, że wkrótce możemy spodziewać się oficjalnego ogłoszenia ze strony Marvela.

Oscar Isaac prowadzi rozmowy z Marvelem w sprawie roli Moon Knighta w solowym serialu na Disney+ o tym samym tytule. Opublikowanie informacji przez Variety oznacza, że w praktyce od oficjalnego ogłoszenia angażu w roli obie strony dzielą jedynie finalne formalności.

Isaac ma doświadczenie zarówno z Marvelem, jak i Disneyem. Wcielił się w tytułowego złoczyńcę w filmie X-Men: Apocalypse, kiedy marka X-Men należała jeszcze do 20th Century Fox. Ostatnio znany jest także z najnowszych Gwiezdnych Wojen Lucasfilmu i Disneya, gdzie grał Poe Damerona.

W komiksach Moon Knight to Marc Spector, były najemnik, który zostając wybranym przez egipskiego boga księżyca, Khonshu, decyduje się zwalczać przestępczość. Moon Knight znany jest jako jedna z najbardziej skomplikowanych pod względem psychiki postaci Marvela, ze względu na jego zaburzenie dysocjacyjne tożsamości.

Moon Knight jest ostatnim obsadzonym bohaterem spośród trzech solowych projektów ogłoszonych jako następna seria seriali Disney+. Oprócz Oscara Isaaca, tytułowe role zagrają również Iman Vellani jako Ms. Marvel i Tatiana Maslany jako She-Hulk, chociaż ta ostatnio zaprzeczyła angażu w projekcie, pomimo pewnego ogłoszenia ze strony mediów, co wynika prawdopodobnie z umowy zabraniającej mówić przedwcześnie o projekcie.

Nieznana jest data premiery Moon Knighta. Wcześniej zgadywano, że serialu można spodziewać się w 2022 roku, jednakże nie wiadomo, jak potoczą się sprawy w związku z licznymi opóźnieniami premier produkcji.

Źródło: Variety