Jakiś czas temu potwierdzono powstanie serialu New Warriors ze Squirrel Girl w roli głównej. Autorowi wielu komiksów o tej postaci bardzo spodobały się pokazane mu wycinki pierwszego odcinka.

 

Serial New Warriors miał początkowo zostać wyemitowany na stacji Freeform, która jednak zrezygnowała z jego produkcji. Szef Marvel TV, Jeph Loeb, zapewniał, że pracują nad nowym miejscem dla produkcji. Serial ma opowiedzieć o komiksowej drużynie New Warriors, do którego dołączy jedna z najpopularniejszych nowych komiksowych postaci – Squirrel Girl.

 

Autor wielu komiksów ze Squirrel Girl, Ryan North (laureat nagrody Eisnera), obejrzał fragmenty pierwszego odcinka serialu i pozytywnie wypowiedział się na temat produkcji.

 

Nie widziałem całego odcinka, tylko tajne klipy, którymi nie mogę się podzielić. Jest jeden moment, po którym żałuję, że sam nie dałem go do jednego z komiksów; bardzo przyjemny moment.

 

Prezes Marvel Entertainment, Dan Buckley, również zachwalał produkcję.

 

Jesteśmy niezwykle podekscytowani New Warriors Marvela i oczekujemy na znalezienie odpowiedniego partnera dla premiery serialu w 2018 r.

 

Od czasu wypowiedzi Buckley’ego minęło wiele czasu i najprawdopodobniej serial nie pojawi się już w tym roku. 

 

W skład oficjalnej obsady wchodzą: Milana Vayntrub (Doreen Green/Squirrel Girl), Derek Theler (Craig Hollis/Mister Immortal), Calum Worthy (Robbie Baldwin/Speedball), Jeremy Tardy (Dwayne Taylor/Night Thrasher), Matthew Moy (Microbe), Kate Comer (Deborah Fields/Debrii) i Keith David jako Ernest Vigman, złoczyńca stworzony dla serialu.

 

Tak prezentował się oficjalny opis New Warriors, kiedy mieli jeszcze zostać wyemitowani na Freeformie:

New Warriors obraca się wokół sześciu młodych ludzi z mocami, mieszkających i pracujących razem. Z mocami i zdolnościami zupełnie innymi niż członków Avengers, New Warriors chcą coś zmienić na świecie… nawet, jeśli świat nie jest gotów. Serial Freeformu skupia się na grupie osób nazwanych “początkującymi” – takich, które doświadczają serii swoich “pierwszych razów” – wliczając w to pierwsze miłości i pierwsze prace. New Warriors odkrywają podróż w dorosłość, tylko że w tym świecie, nie są aż tak super i nie są jeszcze bohaterami, ale mogą być tak przerażający jak pierwsze randki.

 

Źródło: comicbook.com