Showrunnerzy Runaways opowiadają o planach na trzeci sezon serialu dotyczących Nico, Karoliny i nowej postaci.

SPOILERY do sezonu drugiego!

Postać, o której twórcy mieli najwięcej do powiedzenia to Xavin. Zmiennokształtna przedstawicielka kosmicznej rasy Xartan pojawiła się pod koniec sezonu drugiego. Joshua Schwartz i Stephanie Savage, showrunnerzy obu sezonów Runaways, podali, że walczyli o umieszczenie Xavin w drugim sezonie, aby przygotować przyszłe wątki w kolejnych sezonach. Chcą, aby Runaways stali się jednym z najbardziej skomplikowanych i fascynujących seriali Marvela.

W komiksach Xavin pierwszy raz ukazał się jako mężczyzna, a należał do rasy Skrulli. W obu przypadkach dąży jednak do ślubu z Karoliną. Twórcy opowiedzieli, że ze względu na oryginalne pochodzenie Xavina, wprowadzenie go do serialu było wyzwaniem:

Niektóre z tych rzeczy decydowane są za nas. Było wiele dyskusji z wyższymi przełożonymi o tym, jak mamy wprowadzić Xavin do naszego obozu. Ale oczywiście moce Xavin i wiara w jej relacje z Karoliną są częścią tej proroczej, kosmicznej historii miłosnej, która jest dla nas bardzo ekscytująca, zwłaszcza gdy zwraca się uwagę, jak wpływa to na więź, która buduje się między Nico a Karoliną.

Oprócz rozterek miłosnych Karoliny, twórcy wypowiedzieli się także o planach dotyczących Nico i jej rodziny. Po drugim sezonie wiadomo już, że kostur Nico, Staff of One, nie jest technologicznym wynalazkiem, o czym mówiła Tina w pierwszym sezonie. Odkrywanie czym jest Staff of One i do czego jest zdolny będzie ważnym elementem dalszej historii Nico:

Wiele mówi się pod koniec tego sezonu o tym, że Tina nie była do końca szczera z Robertem i Nico o kosturze. Odkrywanie prawdy o kosturze będzie jedną z największych historii trzeciego sezonu.

Prawdopodobne jest, że moc kosturu opiera się na wprowadzonej w Doktorze Strange’u magii, która opiera się na pobieraniu energii z Mrocznego Wymiaru. Efekt na oczach Nico jest taki sam jak u wyznawców Dormammu, w tym u głównego antagonisty, Kaeciliusa, granego przez Madsa Mikkelsena. Sama Tina oryginalnie miała pojawić się w większej roli w Doktorze Strange’u, ale po rozpoczęciu prac nad serialowymi Runaways, została prawie całkowicie wycięta z filmu, pojawiając się jedynie w tle, grana przez inną aktorkę. Pojawia się jednak z komiksie prologowym.

Ciekawą informacją jest to, jak pewni kolejnych sezonów są twórcy. Zapowiadają wprost wątki trzeciego sezonu mówiąc, co będzie ważne, a nie co mogłoby być ważne. Najwyraźniej relacja między twórcami, Marvel TV a Hulu jest bardzo pozytywna, a odbiór i wyniki Runaways zadowalające.

Drugi sezon Runaways jest dostępny w Polsce do końca stycznia na platformie Showmax.

Źródło: io9