Źródła We Got This Covered podają, że na Disney+ powstaje serial o Hulku i She-Hulk. Mark Ruffalo miałby powrócić do roli.

We Got This Covered podaje, że ich źródła dotarły o informacji o produkcji serialu o Hulku i She-Hulk na platformę Disney+. Wiadomości tego portalu nie można uznać za potwierdzenie, jednakże sama plotka może mieć swoje podstawy.

Serial miałby być blisko powiązany z filmami Marvel Studios, tak jak reszta produkcji Disney+. Do roli powróciłby więc Mark Ruffalo. Serial przeniósłby jednak uwagę na She-Hulk, jako że Ruffalo miałby niedługo kończyć z rolą.

She-Hulk w komiksach jest kuzynką Bruce’a Bannera, która otrzymała podobne do niego moce po transfuzji jego krwi. W przeciwieństwie do Hulka zachowywała jednak świadomość i nie kierowała się gniewem, a stawała się nawet bardziej wyluzowana.

Być może ogłoszenie serialu nie zostało oficjalnie dopuszczone do prasy, ponieważ Marvel Studios nie chciało zdradzać, które postacie przeżyją Avengers: Koniec gry. Podobnie wyglądała sytuacja z serialem o Hawkeye’u – prasa podała oficjalną informację o powstaniu serialu, jednakże Disney nie uwzględnił go podczas ogłaszania seriali Disney+. Skupiono się na serialach WandaVision, Loki oraz Falcon & Winter Soldier.

W przypadku serialu o Hulkach ogłoszenie nie zostało podane przez prasę, a jedynie przez stosunkowo niewielki portal internetowy. O ile informacja ta nie jest pewna, to istnienie takiego serialu zdaje się być sensownym kolejnym krokiem dla Marvel Studios.

Marvel nie posiada pełnych praw filmowych do marki Hulka i postaci z nim powiązanych. Dawniej pełne prawa posiadało Universal Pictures. Prawa produkcyjne do postaci związanych z Hulkiem zwróciły się do Marvela, jednakże prawa dystrybucyjne pozostały z Universal. Przed przejęciem Marvela przez Disney, firmie nie stwarzało to większego problemu, ponieważ Marvel Studios i tak musiało szukać partnerów do dystrybucji. Iron Mana wydał więc Paramount Pictures, a Incredible Hulk został wydany przez Universal.

Od czasu przejęcia przez The Walt Disney Company, Marvel Studios jako część Disneya może samo dystrybuować swoje filmy, otrzymując pełen zarobek z biletów. Nieopłacalna stała się więc produkcja filmów o Hulku – Universal Pictures dostałoby dużą część zarobków “za nic”. Z tego powodu Hulk i postacie z nim związane nie mogą w praktyce dostać własnego filmu, ale mogą się pojawiać w innych produkcjach Marvel Studios. Pozostało jednak jedno wyjście – umowa z Universal nie dotyczy seriali.

Już dawniej planowano serial o Bruce’ie Bannerze, którego twórcą miał być
Guillermo del Toro. Potwierdza to posiadanie przez Marvel praw dystrybucji seriali z marki Hulka. Serial o Hulku czy She-Hulk na Disney+ byłby zatem jedyną możliwością stworzenia im własnej produkcji przez Marvel Studios.

Inną sprawą jest ciekawa zależność ogłoszonych seriali Disney+: wiele z nich może przygotować kolejne pokolenie bohaterów. Wiemy, że Hawkeye ma wprowadzić następczynię Clinta Bartona – Kate Bishop. Serial WandaVision mógłby wprowadzić znane z komiksów magicznie stworzone dzieci Scarlet Witch – Wiccana i Speeda. Plotki mówiły również o wprowadzeniu młodszego aktora do roli Lokiego w jego solowym serialu, co oprócz odległego prequela sugeruje możliwość pojawienia się Kid Lokiego – w komiksach po śmierci Lokiego, Bóg Psot odrodził się w dziecięcym wcieleniu. Serial Falcon & Winter Soldier już sam w sobie opowiada historię po przekazaniu roli Kapitana Ameryki Falconowi.

Serial wprowadzający She-Hulk i przenoszący uwagę z Hulka na nią wydaje się więc pasować do motywu reszty seriali Disney+. Czy zatem możemy się spodziewać jej debiutu w Fazie Czwartej MCU? Tego nie wiemy, ale fani “hulkowej” części świata Marvela mogą liczyć na otwarcie dla niej nowych możliwości.

Źródło: We Got This Covered