Anulowano ostatnie 2 seriale Marvela na Netflixie. Nie będzie trzeciego sezonu Punishera. Wkrótce pojawi się ostatni, trzeci sezon Jessiki Jones.

Równy miesiąc temu został wydany drugi sezon serialu Punisher. Dziś Netflix ogłosił anulację jego i Jessiki Jones, której trzeci sezon wkrótce pojawi się na platformie. Drugi sezon Punishera i trzeci Jessiki kończą serię seriali Marvela na Netflixie.

Po anulowaniu Daredevila, Luke’a Cage’a i Iron Fista, rezygnacja z reszty była jedynie kwestią czasu. Seriale zostały anulowane przez Netflix, a Marvel TV nie miało na to żadnego wpływu, co potwierdził szef Marvel TV, Jeph Loeb.

Netflix wydał oficjalne oświadczenie dla portalu Deadline:

Punisher nie powróci z trzecim sezonem na Netflixie. Showrunner Steve Lightfoot, wspaniała ekipa i wyjątkowa obsada, w tym Jon Bernthal stworzyli docenioną i zniewalającą serię dla fanów i z dumą będziemy utrzymywać te produkcje na Netflixie przez lata.

Dodatkowo, rewidując nasze marvelowe produkcje, zadecydowaliśmy, że nachodzący trzeci sezon będzie finałowym sezonem Jessiki Jones. Jesteśmy wdzięczni showrunnerce Melissie Rosenberg aktorce Krysten Ritter oraz całej obsadzie i ekipie za 3 niesamowite sezonytego przełomowego serialu, który został m.in. doceniony przez Peabody Awards.

Jesteśmy wdzięczni Marvelowi za pięć lat owocnego partnerstwa i dziękujemy zaciekłym fanom, którzy śledzili te seriale od samego początku.

3. sezon Jessiki Jones będzie ostatnim sezonem serialu Marvela na platformie Netflix. Powody anulacji i sam problem opisaliśmy szerzej w artykule o chęci kontynuacji tych seriali przez platformę Hulu.

Źródło: Deadline