Disney podpisał 5-letnią umowę z Ryanem Cooglerem, reżyserem Czarnej Pantery. Pierwszym ogłoszonym projektem jest serial Marvela osadzony w Wakandzie.

Ryan Coogler, reżyser i współautor scenariusza Czarnej Pantery, rozszerza swoją współpracę z Disneyem. Od dawna wiadomo, że zajmie się też drugą częścią serii, która zaplanowana jest na 2022 rok. Teraz poprzez nową, 5-letnią umowę telewizyjną ze studiem, Coogler stworzy nowe seriale dla różnych studiów należących do Disneya. Pierwszym ogłoszonym serialem jest produkcja Marvel Studios na Disney+ – serial osadzony w Wakandzie.

Pomimo śmierci Chadwicka Bosemana, odtwórcy roli Czarnej Pantery, Marvel nie zwalnia z rozwojem świata postaci. Czarna Pantera 2 rozpoczyna zdjęcia w tym roku i skupi się na pozostałych postaciach i różnych kulturach Wakandy. Nieznany jest plan Marvela na serial – być może po drugiej części filmu kontynuacja przygód mieszkańców Wakandy zostanie przerzucona do serialu.

Czarna Pantera 2 zaplanowana jest na 8 lipca 2022 r. Serial o Wakandzie, jeśli produkcja nie zostanie przyspieszona, musi poczekać na premierę jedenastu zaplanowanych wcześniej przez Marvel seriali na Disney+.

Źródło: Deadline