Variety podało kolejną informację – poza serialami o Scarlet Witch i Lokim, Marvel Studios ma rzekomo przygotowywać potencjalny serial o Falconie i Zimowym Żołnierzu na nadchodzącą platformę streamingową Disneya.

 

Drużynowy serial o Falconie i Zimowym Żołnierzu ma zostać napisany przez Malcoma Spellmana. Sam serial jest już rzekomo we wczesnej fazie rozwojowej. Jest to pierwsza produkcja Marvel Studios tworzona z myślą o platformie stramingowej Disneya, która otrzymała showrunnera. Spellman znany jest z serialu Imperium.

 

Seriale Loki, Scarlet Witch oraz Falcon i Zimowy Żołnierz (tytuły nie są oficjalne) mają zostać wyprodukowane przez twórców filmów, a nie seriali Marvela. Produkcją ma zająć się Marvel Studios z Kevinem Feigem na czele. Mają to być 6-8-odcinkowe seriale o bardzo wysokim budżecie. Do ról mają powrócić aktorzy znani z filmów Marvel Studios. Seriale Marvel TV takie jak Daredevil czy Agenci T.A.R.C.Z.Y. pozostaną poza kontrolą Marvel Studios.

 

Anthony Mackie i Sebastian Stan wystąpili razem jako Falcon i Zimowy Żołnierz w Kapitanie Ameryce: Zimowym Żołnierzu, Kapitanie Ameryce: Wojnie bohaterów Avengers: Wojnie bez granic.

 

Niedawno pojawiły się także plotki na temat serialu o Nicku Furym, które zostały szybko obalone przez bardziej wiarygodne źródło. Mówi się też o serialu o Hawkeye’u, co ma już większe szanse na bycie prawdziwą informacją.

 

Marvel Studios i Disney zostawiają to bez komentarza.

 

Źródło: Variety