Potwierdzono koszt abonamentu i datę premiery platformy Disney+, a także wiele informacji o serialach Marvela – Loki, WandaVision, Falcon and Winter Soldier i What If.

INFORMACJE OGÓLNE

Szef Disneya – Bob Iger wyjawił, że platforma zacznie być dostępna od 12 listopada 2019. Miesięczny abonament kosztuje 6,99$ (czyli 26,48 zł), natomiast roczny- $69,99. Przy zakupie abonamentu na rok, 1 miesiąc kosztuje więc $5,83, czyli 22,09 zł. Dla porównania, ceny Netflixa w USA wahają się pomiędzy $9 a $16. Ceny te z pewnością wpłyną na rynek i konkurencję. Przeliczamy je na złotówki tylko dla orientacji, gdyż na początku działania nowy serwis streamingowy będzie dostępny tylko w USA. Do Polski oraz reszty państw ma dotrzeć w ciągu 2 lat.

Tak jak na Netflix, jedno konto na Disney+ będzie podzielone na profile, aby móc złożyć się na abonament razem z przyjaciółmi. Bob Iger zapowiedział także możliwość pobierania video do użytku w trybie offline oraz możliwość oglądania w jakości 4K HDR. Serwis będzie dostępny na przeglądarkach internetowych, urządzeniach mobilnych, Smart TV oraz konsolach.

Na Disney+ będą dostępne następujące seriale Marvel Studios:

  • Falcon and Winter Soldier
  • Loki
  • WandaVision
  • What If

Nie wypowiedziano się na temat potwierdzonego niedawno przez Variety serialu o Hawkeye’u. Poza serialami Marvel Studios powstaną jeszcze 2 produkcje Marvela dotyczące prawdziwych wydarzeń:

  • Marvel’s Hero Project, które opowie o dzieciach, które odznaczyły się bohaterstwem i wpłynęły na swoje otoczenie
  • Marvel’s 616 (tytuł roboczy) – seria dokumentów, która opowie o postaciach, historiach i twórcach Marvela i ich powiązaniach z historycznym, społecznym i kulturalnym kontekstem.

Ponadto będzie można tam zobaczyć produkcje m.in. ze świata Gwiezdnych Wojen, Disney Pixar oraz National Geographic.

SZCZEGÓŁY PRODUKCJI MCU

Marvel otrzyma na nowej platformie własny segment, do którego będą sukcesywnie dodawane wszystkie filmy oraz seriale MCU. Wyjątkami są tutaj filmy o Spider-Manie oraz seriale Netflixa, ponieważ prawa do nich są współdzielone z innymi firmami. Pierwszym ogłoszonym serialem był ten o Lokim, jednak przygody Bucky’ego i Falcona najprawdopodobniej ujrzymy szybciej niż intrygi boga kłamstwa.

Zaprezentowano logo serialu Falcon & Winter Soldier:

Potwierdzono też postanie serialu o Visionie i Scarlet Witch, nadając mu oficjalny tytuł WandaVision, czyli inny niż ten, o którym spekulowało się wcześniej – Vision and the Scarlet Witch. Kevin Feige zapowiada produkcję w następujący sposób:

Ten serial jest czymś totalnie zaskakującym, z czym jeszcze nie mieliśmy do czynienia. To, co ma on mieć do zaoferowania można ukazać tylko i wyłącznie w wersji serialowej, a nie w pojedynczym filmie.

Kevin Feige

Potwierdzono także serię o Lokim. Tom Hiddlestone powróci w swojej roli. Zabrakło wzmianki o młodszym aktorze. Może to obalić wcześniejszą plotkę, jakoby serial miał opowiadać o dzieciństwie przybranego syna Odyna.

Ponadto Marvel Studios wyprodukuj swój pierwszy serial animowany – What if, inspirowany serią komiksów o tym samym tytule, który odpowiada na pytanie, co by było, gdyby wydarzenia z różnych filmów MCU potoczyły się inaczej. Serial ten nie będzie należeć do MCU, lecz je parodiować.
Pierwszy odcinek ma skupić się na Peggy Carter, która zamiast Rogersa otrzymuje serum Superżołnierza, zaś sam słabowity Rogers dołącza do niej w specjalnym pancerzu stworzonym dla niego przez Howarda Starka. Bohaterom mają udzielać głosu ci sami aktorzy, którzy grali ich w filmach.

Wszystkie powyższe projekty otrzymają wysoki budżet. Mają one dziać się po wydarzeniach z Końca gry (prawdopodobnie poza Lokim) i mieć wpływ na filmy – w przeciwieństwie do seriali Marvel TV.

Marvel Studios ma także wyprodukować specjalny materiał zakulisowy, przedstawiający 10 lat swojej pracy. Może to mieć związek z tym newsem.

Źródło: Disney