Jeph Loeb, szef Marvel TV, napisał list do fanów, w którym dziękuje im i niebezpośrednio zapowiada powrót seriali anulowanych przez Netflix.

Marvel TV stworzyło 6 seriali dla platformy Netflix, a po dzisiejszym oświadczeniu Netflixa o anulacji Punishera i Jessiki Jones żaden z nich nie dostanie kolejnego sezonu (poza Jessiką, która dostanie wkrótce ostatni sezon). Całą sytuację opisaliśmy niedawno szerzej w artykule o chęci kontynuacji tych seriali przez Hulu.

Jeph Loeb, szef Marvel TV, udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się m.in. o losach anulowanych seriali Marvela, które tworzyły swoją własną część świata MCU na platformie Netflix. Podkreślił, że seriale nie zostały anulowane przez słabe wyniki, a przez niezależne od nich przyczyny, o których nie może mówić. Potwierdził też, że anulacja padła ze strony Netflixa, a Marvel nie mógł nic z tym zrobić.

Najważniejszą częścią wywiadu było zaznaczenie, że Loeb “nie zdziwiłby się”, gdyby produkcje te powróciły. Według szefa Marvel TV wszystko jest jednak zależne od showrunnerów, aktorów i reszty ekipy.

Dziś po anulowaniu ostatnich 2 seriali duetu Marvel-Netflix, Jeph Loeb napisał oficjalny list do fanów, który tłumaczymy poniżej:


Nigdy wcześniej tego nie dokonano.

Cztery oddzielne seriale telewizyjne, każdy z innymi niezwykle utalentowanymi showrunnerami, scenarzystami, reżyserami, obsadą i ekipą, wydane miesiące po sobie i wtedy…

…spotkali się we wspólnym wydarzeniu – serialu osadzonym w sercu Nowego Jorku.

Nazwaliśmy ich Defenders.

I wspólnie byliśmy wstrząśnięci opowieściami o Daredevilu, Jessice Jones, Luke’u Cage’u, Iron Fist’cie, a nawet dołączył Punisher!

Mówili, że nie da się tego zrobić.

Ale Marvel zjednoczył niesamowite drużyny, aby napisać, wyprodukować, wyreżyserować, obrobić i skomponować 13 sezonów i 161 godzinnych odcinków.

Poświęć minutę i sprawdź w Internecie tę szokującą listę aktorów, scenarzystów, reżyserów i muzyków, którzy zachwycali nas swoimi najlepszymi możliwościami.

Uwielbialiśmy każdą minutę tego wszystkiego.

I zrobiliśmy to wszystko dla was, fanów, którzy kibicowali nam na całym świecie i uczynili całą ciężką pracę wartą.

A więc, dziękujemy!

W imieniu wszystkich w Marvel Television, nie moglibyśmy być bardziej dumni czy bardziej wdzięczni naszej widowni.

Nasz Sieciowy Partner mógł zadecydować, że nie chce już kontynuować opowiadania historii tych wspaniałych postaci… ale przecież znacie Marvela lepiej.

Jak niegdyś powiedział ojciec Matthew Murdocka, “Miarą człowieka nie jest to, jak upada na matę, lecz jak się podnosi”.

Ciąg dalszy nastąpi…!

  • Jeph Loeb i wszyscy w Marvel Television

Wypowiedź Loeba, a zwłaszcza ostatnie 3 akapity, zabrzmiały niezwykle obiecująco. O ile nie ma konkretnego, oficjalnego ogłoszenia powrotu tych seriali, to z pewnością ekipa Marvel TV postara się znaleźć dla Defenders nowy dom. Najprawdopodobniejszą opcją wciąż jest Hulu, które ma stać się platformą Disneya przeznaczoną dla treści dla dorosłych, a samo Hulu chętne jest, aby kontynuować Daredevila i spółkę.

Źródło: DeciderMarvel