W tym roku na Disney+ mieliśmy zobaczyć pierwsze 2 seriale Marvel Studios. The Falcon and The Winter Soldier, który miał zadebiutować w sierpniu, został opóźniony przez pandemię, a grudniowy WandaVision nadal planowany jest na 2020 rok.

The Falcon and the Winter Soldier miał być pierwszym serialem Marvel Studios. Pierwszy odcinek serialu miał mieć premierę w sierpniu tego roku, jednakże ze względu na pandemię koronawirusa nie udało się skończyć zdjęć. Dopiero niedawno powrócono na plan w Czechach, a premierę przesunięto na czas nieokreślony.

Jako, że przesunięcia filmów Marvela nastąpiły zgodnie, bez zmian kolejności wydania produkcji (poza drobnymi, późniejszymi zmianami), spodziewano się, że i tak może wyglądać sytuacja wśród seriali MCU. Okazuje się jednak, że ze względu na wcześniejsze ukończenie zdjęć, planowany na grudzień serial WandaVision nie zostanie przesunięty ze względu na opóźnienie serialu o Falconie i Buckym. Według najnowszego spotu promującego produkcje Disney+, które mają ukazać się jeszcze w tym roku, WandaVision nie zostanie dotknięty przez falę opóźnień i stanie się pierwszym serialem Marvel Studios na platformie.

Najwyraźniej WandaVision nie jest bezpośrednio powiązane z The Falcon and the Winter Soldier i Marvel nie ma nic przeciwko wypuszczeniu seriali w innej kolejności niż początkowo planowano. O powiązaniach WandaVision wiemy jedynie, że wpłynie na sequel Doktora Strange’a, który premierę będzie mieć jednak dopiero w 2022 roku.

Źródło: Disney