Jakiś czas temu dotarły do nas informacje o produkcji serialu o Scarlet Witch. Wkrótce potem dowiedzieliśmy się, że w serialu ma występować również Vision. Dziś wiemy już, że jego rola będzie dużo ważniejsza niż niektórzy mogli pierwotnie przypuszczać, bowiem według portalu Deadline nowy serial Marvela otrzyma tytuł… Vision and the Scarlet Witch.

 

Dowiedzieliśmy się także, że losy Wandy i jej partnera zobaczymy już w 2019 roku. Czas akcji oficjalnie nie jest potwierdzony, jednak na podstawie informacji o Visionie można wykluczyć prequel – najprawdopodobniej wydarzenia z tej serii będą mieć miejsce po Avengers 4.

 

Serial ma zostać wyprodukowany przez Marvel Studios na platformę Disney+, gdzie produkcje mają mieć budżet porównywalny do filmów MCU. Oprócz Vision and the Scarlet Witch, na platformie zobaczymy także produkcje o Lokim oraz Buckym i Falconie.

 

Nie wiadomo, która produkcja będzie mieć premierę jako pierwsza. Start platformy Disney+ jest planowany na koniec 2019 roku, więc informacja o powstaniu serialu o Visionie i Scarlet Witch sugerowałoby jego premierę wraz ze startem platformy. Za to Loki jest jedyną produkcją, która została oficjalnie zapowiedziana podczas ogłaszania planów na platformę Disneya. Postępy w pracach znamy jednak jedynie przy Falconie i Zimowym Żołnierzu, którzy jako jedyni mają potwierdzonego showrunnera.

 

Źródło: Deadline