Kapitan Marvel osiąga fantastyczne wyniki finansowe – zarobiła już na świecie ponad 450 mln dolarów. Sequel wydaje się więc naturalną koleją rzeczy. Tym bardziej, że Marvel ma tendencję do kręcenia trylogii. Kevin Feige ogłosił, że sequel również może dziać się w przeszłości.

Marvel rzadko do tej pory decydował się na prequele. Fabuła szła głównie
do przodu, od jednego crossovera opowiadającego o jakimś wielkim evencie do drugiego. Film o Kapitan Marvel również powstał jako wstęp do Avengers: Końca gry. Z tego powodu można się było spodziewać, że sequel przygód Carol Danvers może równie dobrze dziać się po czwartej części Avengers, czyli długo po genezie bohaterki. Ostatnio Marvel zmienił jednak taktykę. Już film Ant-Man i Osa dział się krótko przed Infinity War, Kapitan Marvel dział się ponad 20 lat wcześniej, w przygotowaniu są filmy o Czarnej Wdowie i Eternals. Kevin Feige ogłosił, że film Kapitan Marvel 2 wcale nie musi się dziać po pokonaniu Thanosa, tylko w latach 90.

Uwaga na ewentualny lekki spoiler.

Cóż, nie wiemy, co zrobiła, prawda? Powiedziała, co zamierza i odleciała, a potem przeskakujemy wiele lat w przyszłość. Wydaje mi się, że odkrywanie tego, co się działo w międzyczasie, może dostarczyć wiele zabawy. Zobaczymy. Zawsze myślimy i marzymy o potencjalnych dodatkowych przygodach, ale naprawdę koncentrujemy się na tej, którą dosłownie zakończyliśmy półtora tygodnia temu.

Kevin Feige

Źródło: Entertainment Tonight