Pomimo śmierci Chadwicka Bosemana Marvel nie zwalnia prac – zdjęcia do Czarnej Pantery 2 rozpoczną się już w lipcu 2021 r. Obsadzono także jednego z antagonistów oraz mówi się o większej roli Shuri.

W dalszym ciągu nie wiadomo, jak Marvel Studios planuje poradzić sobie z drugą częścią przygód Czarnej Pantery po śmierci Chadwicka Bosemana – filmowego T’Challi. Prace nad filmem nie zostały jednak wstrzymane na długo – rozpoczęcie zdjęć opóźniono jedynie o 4 miesiące i planowane jest obecnie na lipiec 2021 roku.

Nie wiadomo, czy zaszły jakiekolwiek zmiany w scenariuszu wskutek tragedii, jaka nastąpiła w sierpniu. Być może tak szybki powrót do planowania zdjęć oznacza, że film nie doczeka się większych zmian, a w rolę T’Challi wcieli się nowy aktor. Z drugiej strony opóźnienie zdjęć o 4 miesiące może świadczyć o konieczności wprowadzenia zmian w fabule. THR podaje, że Letitia Wright, filmowa Shuri, może otrzymać większą rolę w filmie – być może oznacza to, że T’Challa nie zostanie zrecastowany, a nową Czarną Panterą i królem Wakandy zostanie jego siostra.

Tenoch Huerta, aktor znany z Narcos: Mexico, prowadzi rozmowy dotyczące wcielenia się w rolę w jednego z antagonistów filmu. Poza nim i Letitią Wright, w filmie powracają również Lupita Nyong’o, Winston Duke i Angela Bassett.

Nie wiadomo, czy opóźnienie zdjęć wpłynie na planowaną premierę filmu. Obecnie oficjalną datą premiery wciąż jest maj 2022 r.

Źródło: The Hollywood Reporter