Pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu serialu Hawkeye’a, a na nich, poza Jeremym Rennerem w roli Clinta Bartona, Hailee Steinfeld jako Kate Bishop!

Po ponad roku spekulacji, niepewności i sprzecznych informacji, w końcu okazuje się, że Hailee Steinfeld jednak zagra Kate Bishop. Pierwsze informacje o ofercie roli, jaką Marvel złożył Hailee pojawiły się już w 2019 roku. Później pojawiały się jednak niepewne doniesienia, że aktorka mogła nie zaakceptować roli, ze względu na prace nad innymi produkcjami.

Teraz, wraz z rozpoczęciem zdjęć do serialu Hawkeye, nie ma już żadnych wątpliwości – na planie zauważono zarówno Hailee jako Kate Bishop, jak i Jeremy’ego Rennera powracającego do roli Clinta Bartona.

Serial będzie prawdopodobnie bazował na serii komiksów Hawkeye Matta Fractiona, na co wskazuje nacisk na współpracę Clinta i Kate, obecność Lucky’ego (tzw. “Pizza Doga”) i samo logo serialu. Seria Fractiona jest często uznawana za jeden z najlepszych komiksów Marvela.

Nieznana jest data premiery serialu. Początkowo planowany był na 2021 rok, jednakże w związku z opóźnieniami seriali planowanych na 2020 r., wcześniejsze plotki o przesunięciu Hawkeye’a i późne rozpoczęcie zdjęć, premiera może przesunąć się do 2022 r.

Źródło: @CreamOrScream