Benedict Cumberbatch powróci jako Doktor Strange w Spider-Manie 3. Ma przyjąć rolę mentora Petera Parkera, jak wcześniej Iron Man i Nick Fury.

Kolejni aktorzy dołączają do obsady Spider-Mana 3. Niedawno pisaliśmy o powrocie Jamiego Foxxa w roli Electro, a teraz The Hollywood Reporter potwierdził występ Benedicta Cumberbatcha w roli Doktora Strange’a. Bohater miałby pełnić rolę mentora Spider-Mana, tak jak Iron Man w Homecoming i Nick Fury w Daleko od domu.

Powrót Electro sprowadził fanów do teorii, jakoby w filmie miał zostać użyty motyw multiwersum, nawet pomimo zapewnień aktora, że jego postać nie będzie przypominać wersji z Niesamowitego Spider-Mana 2. Udział Doktora Strange’a, tuż przed filmem Doctor Strange: In the Multiverse of Madness, dodaje coraz więcej powodów, aby wierzyć, że Sony i Marvel planują otworzyć markę Spider-Mana na znane z komiksów i animacji podróże międzywymiarowe, być może powiązane z innymi uniwersami Sony opartymi na postaci Spider-Mana.

Zarówno Spider-Man 3 jak i Doctor Strange: In the Multiverse of Madness zaczynają zdjęcia w tym miesiącu. Premiera sequela Spider-Mana zaplanowana jest na 17.12.2021, a Doktora Strange’a na 25.03.2022.

Źródło: The Hollywood Reporter