W trzeciej części Spider-Mana Marvela powróci… Doctor Octopus znany ze Spider-Mana 2 z oryginalnej trylogii Raimiego. Czy to już jednoznaczne potwierdzenie multiwersum?

Po miesiącach spekulacji pojawia się kolejna informacja, przybliżająca Spider-Mana 3 do aktorskiej adaptacji Spider-Verse. Wiemy już, że w filmie pojawi się również Doktor Strange (tuż przed występem w filmie Doctor Strange: In the Multiverse of Madness), a także Electro, grany przez Jamiego Foxxa w Niesamowitym Spider-Manie 2 Marca Webba. Wątpliwości co do crossoveru z poprzednimi seriami Sony dawało potwierdzenie Foxxa, że “tym razem nie będzie niebieski”, co sprowadzało do interpretacji, że będzie to nowa wersja postaci.

Kolejny potwierdzony złoczyńca zwiększa jednak prawdopodobieństwo udziału multiwersum w Spider-Manie 3. W filmie pojawi się Doctor Octopus, grany przez Alfreda Molinę – tego samego aktora, który wcielił się w tę postać w Spider-Manie 2 z 2004 roku w trylogii Sama Raimiego. Wygląda na to, że Marvel i Sony planują stworzyć crossover z poprzednimi dwoma seriami produkowanymi przez Sony. Jest to z pewnością krok w stronę marzeń fanów o crossoverze trzech Pająków: Toma Hollanda, Andrew Garfielda i Tobey’ego Maguire’a.

W dalszym ciągu nie ma jednak oficjalnego potwierdzenia połączenia MCU z poprzednimi seriami o Spider-Manie. Zważając na komentarz o “kolorze” Electro Foxxa i na fakt, że Doctor Octopus zginął pod koniec Spider-Mana 2, możliwe jest, że są to rzeczywiście nowe wersje tych postaci, tak jak miało to miejsce z J. Jonahem Jamesonem w filmie Spider-Man: Daleko od domu, gdzie ten sam aktor powrócił, aby wcielić się w nową interpretację postaci. Być może Electro i Doctor Octopus rzeczywiście przybędą z innych uniwersów, zważając na udział Doktora Strange’a, ale nie będą to dokładnie te same wersje postaci, co w seriach Raimiego i Webba?

Według kontraktu pomiędzy Sony a Marvelem, Spider-Man może pojawić się jeszcze jedynie w dwóch filmach MCU – jednym solowym, którym jest właśnie nadchodzący Spider-Man 3 i jednym drużynowym – na przykład w Doktorze Strange’u 2. W międzyczasie Człowiek-Pająk grany przez Toma Hollanda ma się również pojawiać w filmach w obecnym uniwersum Sony, w skład którego wchodzą m.in. filmy o Venomie i Morbiusie. Być może wprowadzenie multiwersum w MCU jest sposobem, w jaki Spider-Man zniknie z MCU, aby na stałe przenieść się do uniwersum Sony?

Do tej pory nie pojawił się żaden komentarz Marvela ani Sony dotyczący faktycznej fabuły Spider-Mana 3. Premiera filmu zaplanowana jest na 17.12.2021.

Źródło: THR