Po 2 latach od anulacji Daredevila przez Netflix, prawa do wykorzystania bohatera powróciły do Marvela. Fani walczą o wznowienie serialu poprzez petycję do studia. O podpisy prosi sam Vincent D’Onofrio, odtwórca roli Kingpina.

Daredevil, jak i pozostałe seriale Marvel TV produkowane na Netflixie, zostały anulowane przez platformę po ich ostatnich sezonach w latach 2018-2019. Serial o “Człowieku bez strachu” cieszył się jednak największą popularnością. Pomimo rozpoczęcia prac nad czwartym sezonem serialu, twórcy w listopadzie 2018 r. usłyszeli informację o anulacji produkcji. Przez następne 2 lata Marvel w ramach kontraktu z Netflixem nie mógł wykorzystywać tej postaci w swoich filmach i serialach.

2-letni okres “przetrzymania” Daredevila właśnie minął, co sprowadziło fanów do reaktywacji walki o wznowienie serialu. Petycje, skierowane do szefa Marvel Studios, Kevina Feige’ego, jak i całego studia, proszą o stworzenie kontynuacji serialu z tą samą obsadą, jaką widzieliśmy na Netflixie. Część fanów chce także, aby studio wykorzystało Daredevila, Kingpina i innych bohaterów w innych produkcjach studia, takich jak Spider-Man 3 czy serial She-Hulk.

W akcję zaangażował się sam Vincent D’Onofrio, który w netflixowym serialu wcielił się w głównego antagonistę, Wilsona Fiska, znanego fanom pod pseudonimem Kingpin. D’Onofrio udostępnił post z linkiem do petycji i prosi fanów o podpisy, aby “uratować Daredevila”. Aktor już dawniej wielokrotnie wyrażał chęć powrotu do roli.

Akcja prowadzona jest pod hashtagiem #SaveDaredevil. Petycja, którą udostępnił D’Onofrio ma już ponad 400 000 podpisów.