W związku z olbrzymią ilością nadchodzących filmów i seriali, Marvel idzie widzom na rękę. Powstaje serial przybliżający dotychczasową historię poszczególnych bohaterów w MCU, po jednym na odcinek. Pierwsze 2 – o Scarlet Witch i Visionie – już 8 stycznia.

Marvel Studios wyraźnie przyspiesza z produkcją filmów i seriali. Nic zresztą dziwnego – utworzenie Disney+, pozwalającego na tworzenie wysokobudżetowych seriali pozwoliła rozszerzyć uniwersum o niemożliwe do zrealizowania wcześniej produkcje. Świeży widz może poczuć się zagubiony wśród natłoku różnych produkcji, zwłaszcza wśród produkcji na podstawie komiksów Marvela innych studiów, które do MCU nie należą. Marvel Studios wychodzi jednak z rozwiązaniem.

Powstanie serial Marvel Studios: Legends, który będzie serią odcinków przybliżających dotychczasowe historie poszczególnych bohaterów występujących w Kinowym Uniwersum Marvela. Jest to dobry sposób dla nowych fanów, którzy nie oglądali wszystkich filmów MCU, aby poznać historię danych bohaterów przed obejrzeniem produkcji, w której grają ważną rolę. Legends może też pomóc zwyczajnie przypomnieć sobie o wydarzeniach z poprzednich filmów.

Pierwsze 2 odcinki dotyczyć będą postaci Wandy Maximoff – Scarlet Witch oraz Visiona, a ich premiera zaplanowana jest na 8 stycznia – tydzień przed premierą pierwszego odcinka serialu WandaVision.

Źródło: Marvel Studios