Marvel potwierdza, że WandaVision otrzyma nie 6, nie 8, a 9 odcinków. Oznacza to, że finał serialu zostanie wypuszczony tydzień przed pierwszym odcinkiem Falcona i Zimowego Żołnierza.

Po wcześniejszych informacjach nazywających seriale Marvel Studios na Disney+ “6-godzinnymi opowieściami”, spodziewano się, że sezony seriali składać się będą z 6 odcinków. WandaVision miało przekroczyć tę liczbę, przez co spekulowano o 8-odcinkowym sezonie, podobnie do pierwszych 2 sezonów Mandaloriana, najpopularniejszego serialu Disney+. Dziś studio poinformowało prasę, że serial oficjalnie będzie miał 9 odcinków.

Jest to ciekawy zabieg, ponieważ cotygodniowy format dystrybucji odcinków, który wykorzystywać będą seriale Marvela, oznacza, że finał WandaVision zostanie wypuszczony 12 marca, a na tydzień później, 19 marca, zaplanowana jest premiera serialu The Falcon and the Winter Soldier. Nie wiadomo, ile odcinków będzie miał serial o przygodach Falcona i Bucky’ego, ale z informacją o ilości odcinków WandaVision możemy stwierdzić, że od przyszłego tygodnia przez co najmniej kilka następnych miesięcy co tydzień będzie pojawiać się nowy odcinek serialu z Kinowego Uniwersum Marvela.

Niewykluczone, że Falcon również zakończy się tydzień przed kolejną produkcją – Czarna Wdowa zaplanowana jest na 7 maja, a serial Loki ogólnie na maj. Spekulować można dalej – być może Loki zakończy się bezpośrednio przed filmem Shang-Chi, który jest zaplanowany przez Marvel na 9 lipca… A może również zaraz przed serialem What If…?, planowanym na lato?

Patrząc na to, że poza powyżej wymienionymi produkcjami Marvel planuje wypuścić jeszcze dwa filmy – Eternals w listopadzie i SpiderMana 3 w grudniu (i, co prawda, dystrybucji Sony) oraz co najmniej jeden serial – Ms. Marvel oficjalnie zaplanowana jest na koniec tego roku, ale możliwe, że przed 2022 ujrzymy jeszcze Hawkeye’a bądź She-Hulk.

Po roku “suszy”, jaką był rok 2020 pod względem braku produkcji Marvel Studios, producent od samego początku roku rusza pełną parą, przygotowując widzów na nieustanny, całoroczny seans filmów i seriali. Pierwszy z nich, serial WandaVision, premierę będzie mieć już w przyszłym tygodniu, 15 stycznia. Codziennie pojawiają się nowe spoty serialu, tak jak dzisiejszy, który prezentuje muzykę z czołówki:

Źródło: Eric Goldman