Do obsady serialu Secret Invasion z Samuelem L. Jacksonem na czele dołączyła znana z Gry o Tron Emilia Clarke. Rozmowy prowadzi także Olivia Colman, laureatka Oscara za rolę w Faworycie.

Secret Invasion to jeden z nadchodzących seriali Disney+, który został zapowiedziany na grudniowym wydarzeniu Marvel Studios wraz z takimi produkcjami jak Armor Wars czy Ironheart. Do tej pory wiedzieliśmy, że główną obsadę stanowić będą Samuel L. Jackson jako Nick Fury oraz Ben Mendelsohn jako Talos. W obsadzie znajduje się także Kingsley Ben-Adir.

Marvel nie zatrzymuje się jednak na tych nazwiskach. Do obsady dołączyła Emilia Clarke, aktorka znana przede wszystkim ze swojej roli w Grze o Tron. Studio prowadzi także rozmowy z Olivią Colman, laureatką Oscara za rolę pierwszoplanową w filmie Faworyta. Tajną Inwazję napisze Kyle Bradstreet, znany ze swojej pracy nad serialem Mr. Robot.

Olivia Colman

Marvel Studios zdecydowanie nie oszczędza na swoich serialach. Po pierwszych dwóch produkcjach studia dla Disney+, WandaVision oraz The Falcon and the Winter Soldier studio udowodniło, że poziom produkcji niczym nie odstaje od filmów kinowych. Teraz Marvel idzie o krok dalej, adaptując popularny komiksowy event w formie serialu z wielką, gwiazdorską obsadą.

W komiksach Secret Invasion opowiadało o inwazji zmiennokształtnej rasy Skrulli, które to przez lata infiltrowały Ziemię. Nie wiadomo, jak akcja potoczy się w MCU, gdzie Skrulle przedstawione są z dobrej strony. Ostatnio przedstawiciela rasy Skrulli widzieliśmy w WandaVision, a Talosa i Fury’ego w Spider-Manie: Daleko od domu.

Secret Invasion nie ma potwierdzonej daty premiery, jednakże wraz z nadchodzącym startem produkcji, debiutu serialu można spodziewać się w połowie przyszłego roku.

Źródła: Variety, THR