Serial o Falconie i Zimowym Żołnierzu miał mieć premierę w sierpniu tego roku. Ze względu na pandemię produkcja została wstrzymana. Finalne zdjęcia w Pradze planowane są teraz na jesień.

The Falcon and the Winter Soldier miał być pierwszym serialem Marvel Studios na platformie Disney+. Jego premiera zaplanowana była na sierpień tego roku. Produkcję wstrzymano, kiedy w Czechach zawieszono wszelkie zdjęcia obecnie kręconych filmów i seriali. Pomimo wcześniejszych doniesień o dokończeniu zdjęć w innym terminie, dopiero dziś oficjalnie ogłoszono, że serial nie otrzyma swojej sierpniowej premiery.

Na początku miesiąca w Czechach zezwolono na wznowienie prac na planach filmowych. Marvel natychmiastowo ogłosił powrót planowanych na 9 dni zdjęć do serialu o Samie i Buckym jesienią tego roku.

Nie wiadomo, kiedy można spodziewać się nowej premiery serialu. Być może większość serialu, która została nakręcona dużo wcześniej, ukończyła już post-produkcję i pierwszy odcinek będzie mógł ukazać się niedługo po ukończeniu zdjęć w Pradze. Kolejną istotną rzeczą jest kolejność ukazywania się produkcji – niewykluczone jest, że Marvel zaplanował swoje produkcje w ściśle określonej kolejności, przez co Falcon i Zimowy Żołnierz będą musieli ukazać się dopiero po premierze Czarnej Wdowy. Nie wiadomo również, jak wpłynie to na serial WandaVision, który pomimo ukończenia swoich zdjęć przed Falconem, miał mieć premierę dopiero w grudniu.

Źródła: Entertainment Weekly, The Hollywood Reporter