Po śmierci Chadwicka Bosemana fani zaczęli się zastanawiać, co dalej z postacią Czarnej Pantery. Marvel potwierdził jednak, że nie wykorzysta efektów specjalnych do przywrócenia aktora – “Jest tylko jeden Chadwick i nie ma go już z nami”.

Śmierć Chadwicka Bosemana wywołała wielkie poruszenie. Aktor znany był nie tylko ze swoich ról na wielkim ekranie, ale również jako wielce empatyczna osoba, wykorzystująca swoją pozycję do wspierania potrzebujących – odwiedzał szpitale dziecięce, w których młodzi pacjenci walczyli z rakiem, podczas gdy sam prowadził po cichu tę samą walkę.

Fani MCU i granej przez Chadwicka Czarnej Pantery zastanawiali się, w jaki sposób Marvel Studios planuje kontynuować dziedzictwo aktora i co twórcy powinni zrobić dalej z postacią. Niektórzy zastanawiali się, czy Marvel nie postąpi tak, jak zrobiło to Lucasfilm, które również należy do Disneya, gdzie wykorzystano efekty specjalne do przywrócenia postaci do życia. W ten sposób ponownie na ekranie pojawił się Moff Tarkin na wzór roli granej przez zmarłego Petera Cushinga, a także krótka scena retrospekcji przedstawiająca młodą Leię Organę.

Marvel Studios deklaruje się, że nie postąpi w ten sposób i nie zamierzają wykorzystywać CGI do przywrócenia Bosemana.

Jest tylko jeden Chadwick i nie ma go już z nami. Nasz król niestety zmarł w rzeczywistości, nie tylko w fikcji i potrzebujemy chwili, aby zadecydować, w jaki sposób powrócimy do historii i jak uhonorujemy ten rozdział, który przydarzył się nam tak niespodziewanie, boleśnie i okropnie.

Victoria Alonso

Nie wiadomo, jak postąpi Marvel Studios, które planowało wypuścić Czarną Panterę 2 w maju 2022 roku. Część fanów chce kontynuacji przygód z nowym aktorem, aby śmierć Chadwicka nie odbiła się negatywnie na wszystkich młodszych (i starszych) odbiorcach, dla których Czarna Pantera jest inspiracją. Inni mówią, że pałeczkę powinna przejąć Letitia Wright, która w MCU wcieliła się w Shuri i to ona powinna zostać nową Czarną Panterą i królem Wakandy. A dla niektórych wciąż jest za wcześnie, aby myśleć już, jak zastąpić Chadwicka.

Źródło: Complex