Pomimo wcześniejszych zapewnień, że WandaVision pojawi się jeszcze tego roku, pierwszy serial Marvel Studios został oficjalnie ogłoszony na 15 stycznia 2021.

Początkowo, serial WandaVision planowany był właśnie na 2021 rok. Jednakże w związku z szybkim zakończeniem zdjęć i niewielką ilością nowych seriali na platformie Disney+, produkcja została przełożona na grudzień 2020 r. – a tak przynajmniej sugerowały materiały promocyjne platformy. Teraz Marvel Studios ogłosiło ostateczną datę premiery 1. odcinka WandaVision i jest to 15 stycznia 2021 r.

Pojawiły się także pierwsze zdjęcia promocyjne z serialu:

Brak WandaVision w grudniu oznacza, że w 2020 r. pierwszy raz od 2009 r. nie ujrzymy żadnej produkcji Marvel Studios. W związku z wygaszeniem Marvel Television dostaliśmy również niewiele seriali “młodszego brata” studia – ostatni sezon Agentów T.A.R.C.Z.Y. i “wyłączony” z MCU Helstrom.

W przyszłym roku powinno się to jednak zmienić – na 2021 r. planowane są 4 filmy (Dr Strange 2, Shang-Chi, Eternals i Spider-Man 3), a także co najmniej 4 seriale (WandaVision, The Falcon and the Winter Soldier, Loki i What if?). “Co najmniej”, ponieważ nie wiadomo, jak szybko zostaną wypuszczone kolejne seriale, które obecnie znajdują się w (pre)produkcji – Hawkeye, She-Hulk, Moon Knight i Ms. Marvel.

Źródła: Marvel Studios, Entertainment Weekly