Marvel Studios stworzy serial o Echo – bohaterce, która pierwszy raz pojawi się w serialu Hawkeye.

Jak podaje Variety, Marvel Studios rozpoczęło pracę nad serialem o Echo. Showrunnerami serialu zostali Etan Cohen i Emily Cohen. Etan znany jest ze scenariusza filmu Jaja w tropikach.

Echo pierwszy raz pojawi się w serialu Hawkeye, gdzie w postać wcieli się Alaqua Cox. Jako, że jest to jej pierwszy występ w jakiejkolwiek produkcji, aktorka musiała zrobić dobre wrażenie na producentach, aby przed premierą serialu otrzymać własny spin-off.

Alaqua Cox

W komiksach Maya Lopez jest niesłyszącą rdzenną Amerykanką, której geneza jest ściśle powiązana z Daredevilem i Kingpinem. Funkcjonowała także pod pseudonimem Ronin, co może już bliżej wskazywać na przyczynę jej pojawienia się w Hawkeye’u. Nie wiadomo, w jakim stopniu jej postać zbliżona będzie do komiksowego pierwowzoru.

Zdolnością Echo jest możliwość analizy stylu walki przeciwnika, umiejętność kojarzona najczęściej z Taskmasterem, który pojawi się w Czarnej Wdowie. W Hawkeye’u pojawi się również Yelena Belova, która również zadebiutuje w filmie o Natashy Romanoff.

Nie wiadomo, kiedy Echo ujrzy swoją premierę. Patrząc na ogrom seriali ogłoszonych przez Marvel Studios, prawdopodobnie najwcześniejszym wolnym terminem jest 2023 rok.

Źródło: Variety